|
کدخبر: 316247

سود سهام / واریز سود سهام / سهامداران

فوری/ سهامداران به سامانه سجام مراجعه کنند

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از واریز بیش از ۴۸۸ میلیارد تومان سود نقدی در هفته پایانی آذرماه امسال از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهامداران خبر داد.

اقتصاد فوری/ سهامداران به سامانه سجام مراجعه کنند

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، در جدیدترین اطلاعاتی که منتشر کرده است، جزییات واریز مطالبات جاری و سنواتی سهامداران در هفته چهارم آذرماه سال جاری را اعلام کرد. طبق این گزارش، بیش از ۴۸۸ میلیارد تومان سود سهام توسط ۱۲ ناشر به صاحبان سهام پرداخت شده است.

بر اساس این گزارش، در این دوره زمانی، ۳ شرکت‌ «توسعه‌ سامانه‌های‌ نرم‌افزاری‌ نگین، تکادو، گروه‌ سرمایه‌گذاری‌ صنایع ‌ومعادن‌ فلات‌ ایرانیان»، سود سنواتی ۳۴ هزار و ۷۵۹ سهامدار را که شامل ۵۳ میلیارد و ۱۱۲ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کرده‌اند.

همچنین در هفته چهارم آذر امسال، ۹ ناشر «سرمایه‌گذاری‌ داروئی ‌تامین، شیمی‌ داروئی‌ داروپخش، البرز دارو، تولید مواد اولیه ‌داروپخش، پاکدیس، کشاورزی ‌ودامپروری ‌مگسال، آهنگری‌ تراکتورسازی‌ ایران، گروه ‌سرمایه‌گذاری‌ توسعه ‌صنعتی‌ایران، توزیع ‌داروپخش»، سود جاری ۳۲۱ هزار و ۸۹۷ سهامدار که شامل ۴۳۵ میلیارد و ۵۸۵ میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

سامانه سجام چیست؟

لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

گفتنی است، «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سودهای پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر