|
کدخبر: 316195

قیمت مسکن / بازار مسکن / قیمت خانه

قیمت آپارتمان سرسام آور شد! / افزایش تورم مسکن در این استان

در ماه آبان، نرخ شاخص قیمت واحدهای مسکونی در تهران به ۲۸۲.۵ واحد رسید، که این میزان نشان‌دهنده رشد ۱.۵ درصدی نسبت به ماه پیش از آن با شاخص ۲۷۸.۳ است.

اقتصاد قیمت آپارتمان سرسام آور شد! / افزایش تورم مسکن در این استان

تورم ماهانه به معنای درصد تغییرات شاخص قیمت‌ها در ماه مورد نظر در مقابل ماه گذشته است. در آبان ماه، تورم ماهانه مربوط به قیمت‌های آپارتمان‌های مسکونی در تهران برابر با ۱.۵ درصد بوده که نسبت به میزان ثبت شده در ماه پیش (۰.۶- درصد)، افزایشی معادل ۲.۱ واحد درصدی را تجربه کرده است.

کاهش تورم نقطه به نقطه

منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل می‌باشد. در آبان ماه  تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان‌­های مسکونی شهر تهران به عدد ٦٨,٧ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (٧٤.٥ درصد) ٥.٨ واحد درصد کاهش داشته است.

افزایش تورم سالانه

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل می‌باشد. نرخ تورم سالانه آبان ماه  آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٨٦,٣ درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل(٨٥.٦ درصد)، ۰.۷ واحد درصد افزایش داشته است.

متوسط قیمت آپارتمان­های مسکونی شهر تهران به تفکیک منطقه

در آبان ماه متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش رفته در شهر تهران به ترتیب به۸۰۶۸۰۵ و ٧٧٥٨٢٢ هزار ریال رسیده است. در این ماه منطقه ١ با متوسط وزنی قیمت ١٥٦٧٩٨٦ هزار ریال بیشترین و منطقه ۲۰ با متوسط وزنی قیمت ۴۰۷۸۴۹ هزار ریال کمترین قیمت را در بین مناطق ٢٢ گانه شهر تهران به خود اختصاص داده‌اند.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها