|
کدخبر: 316122

سهام عدالت / سود سهام عدالت / سود وراث

سود سهام عدالت برای این افراد اعلام شد / سهامداران بخوانند

مقدار دقیق سهام عدالت برای افراد تحت پوشش کمیته امداد که فوت کرده‌اند متغیر است و به زمان تخصیص سهام و ارزش روز بازار بستگی دارد. بنابراین، لازم است جهت اطلاع از جزئیات و مبلغ دقیق، از منابع رسمی و معتبر اطلاعات کسب کنید.

اقتصاد سود سهام عدالت برای این افراد اعلام شد / سهامداران بخوانند

سهام و حجم مشارکت در شرکت‌هایی که برای واگذاری در نظر گرفته شده‌اند، فقط آن‌هایی هستند که در بازار بورس یا فرابورس ایران پذیرش شده‌اند. این واگذاری‌ها بر اساس پیشنهاد سازمان خصوصی سازی مستلزم تأیید شورای واگذاری می‌باشند. مبنای تعیین قیمت سهامی که قرار است واگذار شوند، طبق روال مندرج در بخش (۳) از بند (الف) ماده ۴۰ قانون اجرایی سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی توسط همان هیأت انجام خواهد گرفت.

افراد مشمول بند (۱۱) این تصویب‌نامه توسط نهادهای مربوط شناسایی و معرفی خواهند شد؛ اما احراز عدم تخصیص سهام عدالت به آنان در طرح توزیع سهام عدالت ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۵ توسط سازمان خصوصی‌سازی انجام می‌شود.

مبلغ سهام مورد واگذاری به هر یک از مشمولین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کل کشور و دو دهه اول درآمدی ایثارگران تحت پوشش بنیاد شهید با اعمال ۵۰ درصد تخفیف و به مشمولین دهه سوم درآمدی ایثارگران تحت پوشش بنیاد شهید بدون اعمال تخفیف، معادل حداکثر یکصد میلیون ریال به صورت اقساط سالانه و به مدت ۱۰ سال پرداخت خواهد شد، که این مبلغ از محل سود سالانه شرکتهای سرمایه‌پذیر تسویه خواهد شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت اعلام کرد که امسال سهام عدالت به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی واگذار خواهد شد. احسان خاندوزی اظهار داشت: بحث جاماندگان سهام عدالت در قانون بودجه ۱۴۰۲ درج شده است.

وی افزود: دولت به دنبال این است که مسئله جاماندگان سهام عدالت به سرانجام برسد، و این امر قبل از پایان سال و در مراحل نخستین آن اتفاق بیافتد.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: اولویت در واگذاری سهام عدالت به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد قرار دارد، و تصمیم گرفته شده است که در امسال به این گروه از افراد سهام عدالت اختصاص داده شود.

لازم به ذکر است که هیئت مدیره سازمان بورس در روز یکشنبه تصمیم به کاهش زمان پرداخت سود نقدی ناشران از هشت ماه به چهار ماه گرفت. رئیس سازمان بورس، مجید عشقی، اظهار کرد: تاخیر در پرداخت سودها تا یک سال، باعث افت ارزش آنها می‌شود که به ضرر سهامداران است.

رئیس سازمان بورس افزود: با مشورت مجموعه‌های سازمان بورس و فعالان بازار سرمایه، تصویب شد که اساسنامه شرکت‌های معاملاتی در بورس و فرابورس تغییر کند.

سود سهام عدالت فوت شدگان کمیته امداد چقدر است؟

عشقی تأکید کرد: این تغییرات و پرداخت سود نقدی برای همه سهامداران اعمال می‌شود و شامل پرداخت سود سهام عدالت نیز می‌شود. این بدان معناست که پرداخت سود سهام عدالت به سرعت انجام شده و به صورت یکجا و به دلیل دو مرحله‌ای و قسطی نخواهد بود.

پرداخت سود سهام عدالت همواره با تاخیر و عدم پرداخت صحیح آن مواجه بوده است، اما علی‌رغم این واقعیت، رئیس سازمان بورس اعلام کرده است که امسال پرداخت سود سهام عدالت همانند سایر شرکت‌ها در چهارماهه انجام خواهد شد.

همچنین، با توجه به موانع فعلی، اجازه فروش سهام عدالت هنوز صادر نشده و به نظر می‌رسد که برای حفظ استقرار بازار، این امکان موقتاً ممنوع شده است. با این وجود، پرداخت سود سهام نیز به یک مسئله مهم تبدیل شده است.

منبع: اندیشه معاصر

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها