|
کدخبر: 316104

پیش بینی بورس | بازار بورس| سهامداران بورس

احتمال خروج سرمایه از بورس قوت گرفت / بازار در هفته اول زمستان یخ می زند؟

بورس تهران که در طی هفته گذشته روندی صعودی را تجربه کرده بود، در انتظار مسیر به پایان رو به کاهش تقاضا برای سهام روبرو شد و این امر، احتمال تصحیح روند صعودی را برای هفته‌ آینده افزایش داده است.

اقتصاد احتمال خروج سرمایه از بورس قوت گرفت / بازار در هفته اول زمستان یخ می زند؟

شاخص کل بورس تهران شنبه هفته گذشته با رشد قابل توجه ۱۳,۷۲۱ واحدی آغاز به کار کرد و در روز دوشنبه با جهش چشمگیر ۳۵,۸۲۳ واحدی به بیش از ۲.۲ میلیون واحد صعود کرد. رشد بازار در روز سه‌شنبه هم ادامه یافت و شاخص با افزایش ۴,۲۱۸ واحدی همراه شد. با این حال، در پایان هفته، شاخص کل با کاهش ۱,۶۲۵ واحدی مواجه شد. نهایتاً، شاخص در آخرین روز کاری هفته به ۲,۲۱۰,۲۳۰ واحد رسید که نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته پیش از آن ۵۲,۱۳۸ واحد افزایش داشت. در نتیجه، بازدهی هفتگی شاخص بورس ۲.۴ درصد مثبت به ثبت رسید.

شاخص هم وزن نیز در پایان هفته نسبت به هفته پیشین ۹ هزار و ۲۵۶ واحد بالاتر ایستاد و بازدهی مثبت ۱.۲ درصدی را ثبت کرد.

جهش ارزش معاملات سهام

در این هفته، میانگین ارزش معاملات بازار سهام ۷۷ هزار و ۱۰۵ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین ۳۰ درصد افزایش یافته است. میانگین ارزش معاملات خرد بورس نیز ۶ هزار و ۳۱۵ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۵ هزار و ۲۸۸ میلیاردی هفته پیشین، افزایش ۱۹ درصدی داشته است. میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته اخیر ۳۳۳ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌ پیشین ۴۰ میلیارد تومان کمتر بود و افت ۱۱ درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته ۴۲۷ میلیارد تومان بود که در روز دوشنبه ثبت شد و کمترین رقم ۲۱۲ میلیارد تومان بود که در روز شنبه ثبت شد. میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته اخیر ۲۰۸ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته یک میلیارد تومان کمتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید ۰.۵ درصد کاهش یافته است. بالاترین رقم هفته ۳۴۱ میلیارد تومان بود و در روز دوشنبه ثبت شد. پایین‌ترین رقم به روز سه‌شنبه برمی‌گردد که ۱۳۶ میلیارد تومان بود.

در اولین روز معاملاتی هفته، ۸۵ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد. روز دوشنبه نیز ۳۷ میلیارد تومان وارد شد و در روز سه‌شنبه ۴۴۹ میلیون تومان خارح شد. در آخرین روز معاملاتی هفته نیز برای دومین روز متوالی پول حقیقی خارج شد و ارزش آن ۳۲۵ میلیارد تومان بود. در مجموع کل هفته ۶۵۲ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۱۶۳ میلیارد تومان بود. 

پیش بینی بازار سهام هفته

بازار سهام در انتهای هفته صعودی شاخص ها با کاهش تقاضای سهام مواجه شد. ناظران علت اصلی رشد بازار در هفته آخر آذرماه را اخبار تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت‌ها می‌دانند. بورس تهران هفته پیش‌رو را با آغاز اصلاح زمانی شاخص‌ها شروع می‌کند.

رشد ارزش معاملات و یا ورود پول حقیقی می‌تواند اصلی‌ترین معیار برای تشخیص روند هفته باشد. در صورت تداوم روند معاملات روز چهارشنبه بازار سهام شاهد عقب نشینی شاخص‌های خواهد بود.


 

منبع: اقتصادنیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها