|
کدخبر: 315747

بازار ارزهای دیجیتال | قیمت بیت کوین | سرقت رمزارزی

هکرهای رمزارزی در سال ۲۰۲۳ چقدر پول به جیب زدند؟

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند که در مقایسه با رقم‌های بالای هک‌های ثبت شده در سال ۲۰۲۲، میزان نقض امنیت در دنیای ارزهای رمزنگاری شده در سال ۲۰۲۳ کاهش چشمگیری داشته است، که این پدیده به بهبود و افزایش تدابیر امنیتی در این صنعت ارتباط داده می‌شود.

اقتصاد هکرهای رمزارزی در سال ۲۰۲۳ چقدر پول به جیب زدند؟

کل ارزش خسارات ناشی از هک‌ها در سال ۲۰۲۳ به تقریباً ۱.۷ میلیارد دلار رسیده که در مقایسه با مبلغ ۳ میلیارد دلاری ثبت شده در اکتبر سال ۲۰۲۲، کاهشی شایان توجه را نشان می‌دهد. هک‌های بزرگی که سال گذشته رخ دادند مانند سرقت ۶۲۵ میلیون دلاری از پل Axie Infinity Ronin و خسارت ۱۰۰ میلیون دلاری ناشی از مانیپولاسیون داده‌های اوراکل توسط هکرها در Mango Markets، سال ۲۰۲۲ را به سالی پرتنش در حوزه امنیت ارزهای دیجیتال تبدیل کردند.

با وجود چند هک در ماه دسامبر، بعید است که ارزش کل هک‌های سال ۲۰۲۳ از سطوح سال قبل فراتر رود. در اکتبر ۲۰۲۲، صنعت ارزهای دیجیتال شاهد بیشترین تعداد هک‌ها در طول سال بود که بیش از ۱۱ حمله جداگانه را شامل می‌شد و منجر به ضرری بالغ بر ۷۱۸ میلیون دلار گشت. این نقض‌ها عمدتاً به پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) مرتبط بودند. تا پایان سال ۲۰۲۲، ارزش تجمعی هک‌ها تقریباً به مرز ۴ میلیارد دلار رسیده بود.

دولت‌ها با تشدید بررسی‌ها و اجرای مقررات سخت‌گیرانه‌تر در سال ۲۰۲۳، به افزایش چالش‌های مربوط به رمزارزها پاسخ دادند.

کشورهای مختلف، از جمله کنیا و اسپانیا، گام‌های پیشگیرانه‌ای برای تنظیم صنعت ارزهای دیجیتال برداشتند. با هدف تقویت چارچوب‌های نظارتی، کنیا لایحه‌ای را برای طبقه‌بندی مالیات و امنیت دارایی‌های دیجیتال ارائه کرد. به همین ترتیب، اسپانیا مقررات خود را با مقررات تعیین‌شده توسط اتحادیه اروپا (EU) هماهنگ کرد و برای افراد الزامی را ایجاد نمود که دارایی‌های بیش از ۵۰۰۰۰ یورو خود در پلتفرم‌های خارجی را اعلام کنند. این آیین‌نامه قرار است از ژانویه ۲۰۲۴ اجرایی شود.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها