|
کدخبر: 315379

واردات چای / خرید چای / سفارش چای

سفارش چای در برابر طلب نفتی! / واردات آغاز شد

مدیرعامل انجمن تخصصی محصول چای ایران اعلام کرد که پس از یک وقفه در واردات چای، ثبت سفارش برای این محصول آغاز شده است. در این فرآیند، چای سیلان سریلانکا با استفاده از طلب نفتی که از این کشور داریم، تهاتر می‌شود.

اقتصاد سفارش چای در برابر طلب نفتی! / واردات آغاز شد

با توجه به بیان احمد رضا بخشی، واردات چای با میزان سالانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار ضروری است. او همچنین اظهار داشت که به علت توقف موقت در واردات چای، با افزایش قیمت این محصول در بازار روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه امکان ثبت سفارش  چای سریلانکا وجود دارد افزود: وزارت جهاد کشاورزی دوباره شرایط واردات چای به کشور را فراهم کرده و تهاتر چای سیلان سریلانکا با  طلب نفتی آغاز شده است و امکان ثبت سفارش از سریلانکا و هند فراهم است.

مدیرعامل انجمن تخصصی چای، دمنوش و فرآورده‌های گیاهی ادامه داد:ثبت سفارش چای علاوه بر سریلانکا از هند نیز انجام می شود اما با توجه به طلب نفتی بخش عمده واردات از سریلانکا خواهد بود.

بخشی گفت: وقفه صورت گرفته در زمینه ثبت سفارش لطمه‌ای به صنعت چای و سبد خانوار وارد کرد اما این مشکلات در حال رفع شدن است و سال آینده سال آرامی در حوزه صنعت چای خواهیم داشت و با عرضه مناسب، قیمت چای کاهش خواهد یافت.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها