|
کدخبر: 314945

قیمت نان / گرانی نان / نان سنگک

جزئیات مهم درباره پروانه سلامت تولید نان / سنگک با چه کیفیتی پخته می شود؟

مجوز نخستین پروانه تولید نان سنگک و نان بربری کامل با نام تجاری "سیب سلامت" در شیراز صادر شده است. این پروانه به تولید و توزیع نان‌های سنگک و بربری با کیفیت بالا می‌پردازد.

اقتصاد جزئیات مهم درباره پروانه سلامت تولید نان / سنگک با چه کیفیتی پخته می شود؟

مدیر نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که از سال گذشته طرحی برای توزیع نان کامل در تعدادی از نانوایی‌های شیراز به اجرا درآمده است. این طرح با هدف ترویج سلامت و ارتقای کیفیت مصرف نان، به منظور تأمین نیازهای غذایی سالم و تغذیه متوازن در جامعه اجرا می‌شود. این اقدام نشان از تلاش‌های فراوان برای بهبود سلامت عمومی و رعایت استانداردهای بهداشتی در صنعت نانوایی شیراز دارد.

سید محمد مظلومی اعلام کرد: با توجه به اینکه در زمان حاضر عمده نان‌های مصرفی کشور به «نان سفید» اختصاص دارد که از آرد سبوس گیری و جوانه گیری شده تولید می‌شود، طرح تولید نان کامل برای نخستین بار در کشور از بهمن سال گذشته در استان فارس، با قیمت یارانه‌ای آغاز شد.

او با بیان اینکه پس از استان فارس، استان‌های دیگر کشور هم این اقدام را در استان خود آغاز کردند، گفت: این طرح در استان فارس با ۱۷ نانوایی آغاز شد و در زمانت حاضر این آمار به ۴۰ نانوایی افزایش پیدا کرده است.

مظلومی با اعلام اینکه نخستین خط تولید آرد کامل از اردیبهشت ۱۴۰۱ در استان فارس افتتاح شد، افزود: مسوولان استان در تلاش هستند که خط دوم تولید آرد کامل هم امسال به بهره برداری برسد و در استان فعال شود.

این مقام مسوول در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه اجرای طرح نان کامل در همه استان‌های کشور از سوی شورای سلامت و امنیت غذایی کشور به تمامی استانداران از شهریور ۱۴۰۲ ابلاغ شده است، ابراز امیدواری کرد تا در آینده نزدیک، درصد بیشتری از نان‌های تولیدی کشور، نان کامل باشند.

مدیر نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه در خصوص توسعه تولید نان کامل در استان فارس اعلام کرد: نخستین پروانه ساخت (سیب سلامت) نان سنگک کامل و نان بربری کامل در شیراز صادر شد و امید است شاهد توسعه این اقدام مهم در استان فارس و دیگر استان‌های کشور باشیم.

مظلومی همچنین از برگزاری «نخستین همایش ملی و تخصصی نان و غلات کامل» به میزبانی و محوریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و استانداری فارس در آبان سال ۱۴۰۳ خبر داد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها