|
کدخبر: 313206

ایران خودرو / پژو پارس / بازار خودرو

خط پایان برای پژو پارس / ایران خودرو جایگزین اعلام کرد

معاون تحقیقات ایران خودرو اعلام کرد که پژو پارس، با حذف پلتفرم پژو ۴۰۵ و توقف تولید آن، دیگر تولید نخواهد شد. او افزود: خودروی پژو پارس آخرین محصولی است که بر پایه پلتفرم پژو ۴۰۵ ساخته می‌شود و تا پایان امسال از بازار خارج خواهد شد. به جای آن، سورن XUP به عنوان جایگزین پژو پارس معرفی خواهد شد.

اقتصاد خط پایان برای پژو پارس / ایران خودرو جایگزین اعلام کرد

رادمنش تاکید کرد: تا پیش از این سورن با موتور EF۷ در سایت تبریز ایران خودرو تولید می‌شد که با برنامه خروج این محصول و ارتقاء موتور EF۷ به موتور XUP به‌زودی محصول سورن با موتور XUP در سایت‌های تولیدی کرمانشاه، فارس و خزر تولید می‌شود.

وی در تشریح پلتفرم‌های جدید ایران خودرو به پلتفرم تارا اشاره و از برنامه‌های آینده ایران خودرو در حوزه توسعه محصول بر روی پلتفرم تارا خبر داد.

به گفته وی تاکنون بر روی پلتفرم تارا دو محصول تارای اتومات و دستی عرضه شده است و محصول جدیدی که بر روی این پلت فرم تولید شده تارا V۴ است که در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو تهران نیز عرضه شده است.

معاون تحقیق و توسعه محصول ایران خودرو همچنین در خصوص برنامه‌های این معاونت برای توسعه محصولات برقی گفت: ایران خودرو برای توسعه محصولات با تکنولوژی جدید، برنامه تارا هیبریدی را هدف‌گذاری کرده است و تا پایان سال ۱۴۰۳ تارای هیبریدی تجاری و عرضه می‌شود.

رادمنش افزود: البته در فاز اول تارای هیبرید با موتور EC۵ عرضه می‌شود و پس از اینکه موتور IK۳ عرضه شود تارای هیبرید با موتور IK۳ عرضه خواهد شد.

 

منبع: ایران جیب

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...