|
کدخبر: 310694

قیمت روز یورو اعلام شد (یک مهر)

در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو ۵۳۶۷۴ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت هر یورو نسبت به معاملات روز پنجشنبه ۶۹۵ تومان افزایش داشته است. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۵۲۹۷۹ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۲۲۹ تومان برای خرید و ۴۳۶۶۶ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز ۶۶۶ تعیین کردند.

اقتصاد قیمت روز یورو اعلام شد (یک مهر)

قیمت یورو امروز اندکی کاهش داشت. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۵۳ هزار و ۶۷۴ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۶۹۵ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته افزایش یافت. یورو در آخرین روز معاملات هفته پیش با اندکی افزایش به ۵۲ هزار و ۹۷۹ تومان رسیده بود.

قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین در تابلوی معاملاتی مرکز مبادلات ارزی در روز جاری، نرخ اسکناس یورو  ۴۳ هزار و ۶۶۶ تومان و نرخ حواله یورو نیز ۳۹ هزار و ۶۹۶ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۳هزار و ۲۲۹ برای خرید و ۴۳هزار و ۶۶۶ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته کمی کاهش داشته است. در آخرین روز هفته گذشته قیمت یورو ۴۲ هزار و ۲۶۴ برای خرید و ۴۳ هزار و ۷۰۱ تومان برای فروش قیمت داشت.

اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند.  با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...