|
کدخبر: 295443

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

صعود قدرتمند پالایشی ها در بورس + نقشه بازار

بورس در معاملات ۳ خرداد ماه ۱۴۰۲ با رشد ۱۲۲۹۲ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۲ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۷۹۹ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد صعود قدرتمند پالایشی ها در  بورس + نقشه بازار

بورس  بهار سال جدید را با پتانسیل رو به رشد آغاز کرد و به سهامداران نوید روزهایی صعودی را داده است. در فروردین و اردیبهشت سال جاری روند بازار و شاخص کل صعودی ادامه یافت و سهامداران را به روند بازار امیدوار کرد. در هفته های آخر اردیبهشت ماه ورق برگشت و شاخص کل با ریزش و اصلاح شدیدی روبرو شد که در واکنش به این اتفاق مدیران بورسی این روند را طبیعی می دانند. وضعیت خرداد ماه بورس نیز متعادل پیش می‌رود. البته خبرهای حاشیه ای هم در زمینه سیاست و هم مصوبات دولت همچنان اثربخش و تاثیرگذار بر روند معاملات است.

برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات آخرین روز معاملاتی هفته را با ریزش نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از ریزش کاهش یافت، طوریکه در میانه بازار به رشد بالای ۸ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی شبندر، شپنا، شتران، نوری، تاپیکو، وامید و میدکو با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۳ خرداد ۱۴۰۲

نقشه-بازار

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  رشد افزایشی شد تا با رشد ۱۷۶۶ واحدی به ۷۹۲ هزار و ۹۰۶  واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با رشد بیش از ۱۵ هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۸۶,۴۷۹,۰۱۴.۸۶۱ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۹۷,۸۵۸.۱۱۱ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۲.۲۶۴ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز وسپهر، شگویا، آریا، زاگرس، شاوان، فغدیر و غصینو هستند.

نمادهای-بورسی

  • محسن ارسالی در

    سهام عدالت آزادشده من هشت تومان برام آمده

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها