|

بخوانید :

کدخبر: 288154

حقوق معوقه این معلمان به زودی پرداخت می شود

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: حقوق مهر و آبان معلمان خرید خدمات در این هفته پرداخت می‌شود.

اقتصاد حقوق معوقه این معلمان به زودی پرداخت می شود

صادق ستاری‌فرد معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در خصوص مطالبات معلمان خرید خدمات، اظهار کرد: شرمنده این عزیزان هستیم. تخصیص به صورت کامل انجام شد و حقوق مهر و آبان این معلمان به زودی یعنی در همین هفته پرداخت می‌شود.

وی توضیح داد: هفته قبل تخصیص اعتبار انجام شد اما فرایند تخصیص، تأمین و توزیع اعتبار پیچیده است؛ یعنی هفته گذشته تخصیص اعتبار انجام شد و این هفته نسبت به تأمین نقدینگی از خزانه‌داری کل کشور اقدام شد.

ستاری‌فرد افزود: توزیع اعتبار انجام شده و در اختیار استان‌ها قرار گرفت تا به خرید خدماتی‌ها پرداخت شود اما برای ۴ ماه باقی مانده تا پایان سال پیشنهاداتی مبنی بر جابجایی بودجه دادیم که ان‌شاءالله سازمان برنامه و بودجه همراهی کند تا این مطالبات پرداخت شود البته وزیر آموزش و پرورش هم به جد پیگیر است.

وی در خصوص دلایل مشکلات عدم پرداخت مطالبات معلمان خرید خدمات، گفت: رقمی که پیش‌بینی و تصویب شد کفاف لازم را نمی‌داد؛ در حالی که افزایش ۵۷ درصدی برای حقوق کارگری پیش بینی شده بود اما  ردیف خرید خدمات در سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشت یعنی ناترازی از سال گذشته انجام شد. اما امیدواریم با پیش بینی جابجایی اعتبار، این مشکل حل شود. 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره پرداخت حق‌التدریسی‌ها گفت: هنوز ۵ تا ۱۰ درصد ابلاغ‌ها انجام نشده است اما پیگیر پرداخت هستیم و تا پایان سال بخشی از مطالبات حق‌التدریس‌ها پرداخت می‌شود.

منبع: فارس

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...