|
کدخبر: 192665

اظهار نظر رئیسی در مورد متناسب سازی حقوق ها

رئیس جمهور تصریح کرد: تصمیمات اقتصادی، نباید به هیچ عنوان پایه پولی کشور را افزایش دهد.

اقتصاد اظهار نظر رئیسی در مورد متناسب سازی حقوق ها

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت شناخت دقیق از وضعیت اقتصادی کشور را لازمه تصمیمات اقتصادی دانست و اظهار داشت: اعداد و ارقام مرتبط با وضعیت اقتصادی کشور باید بر مبنای شاخص‌های درست و پایدار باشد، لذا ضرورت دارد سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی «گزارش شناخت» از آخرین وضعیت اقتصادی کشور تهیه کنند تا برمبنای آن تصمیم گیریها انجام شوند.

رئیس جمهور تصریح کرد: تصمیمات اقتصادی، نباید به هیچ عنوان پایه پولی کشور را افزایش دهد.

 رئیسی اصلاح ساختار بودجه را موضوعی ضروری و حائز اهمیت دانست و گفت: اصلاح ساختار بودجه جزو اولویت ها و برنامه های مهم دولت است و لازم است بودجه، واقعی و عملیاتی تدوین شود.

رییس جمهور اختلاف موجود در نرخ تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی و مرکز آمار ایران را موجب تضییع حقوق مردم دانست و گفت: نرخ تورم با حقوق مردم ارتباط مستقیم دارد و اختلاف موجود در این رابطه موجب تضییع حق الناس است که نباید به سهولت از کنار آن گذشت و باید برای رسیدن به آمار متقن، تدبیر شود.

رئیسی با تاکید بر اینکه وظیفه دولت اسلامی اجرای عدالت است، تصریح کرد: متناسب سازی حقوق با تورم یک امر ضروری است و صرفا به یک قشر تعلق ندارد و باید همه گروه های شغلی را شامل شود.

رییس جمهور برنامه ریزی برای کاهش هزینه ها، افزایش درآمدها و انضباط مالی را مورد تاکید قرار داد و گفت: انضباط مالی یکی از ویژگی های کار انقلابی است و لازم است همه دستگاه ها آن را در دستور کار خود قرار بدهند.

رئیسی تلاش همه جانبه برای رفع تحریم ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: دولت همزمان با این تلاش ها، برنامه ریزی و اقدامات لازم را برای استفاده از منابع و ظرفیت های داخلی به کار خواهد گرفت تا در تکانه های اقتصادی وضعیت مردم دچار مشکل نشود.

در این جلسه سازمان برنامه و بودجه گزارشی از عملکرد منابع و مصارف عمومی کل کشور و پیش بینی های انجام شده تا پایان سال جاری ارائه کرد.

منبع: ايسنا
 • ناشناس ارسالی در

  زمان کلی گویی همراه با امر ونهی گذشته. یک کلام لپ کلام اینه این بشه

 • کارگر ارسالی در

  انشالله برای حقوق کارگران و متناسب سازی قانون کار کارگران فکر اساسی شود و چندین سال است که حقوق کارگران عقب ماندگی از تورم پیدا کرده امید است سید محرومان آقای رئیسی عزیز دل خانواده های کارگری را شاد کند

 • ناشناس ارسالی در

  آقای رئیسی روحانی ام زیاد شعار داد اجناس م در دوران شما داره گران میشه ! چی شد تو رم ۵ درصدی؟ ما افزایش حقوق نمیخوایم لا ق ل تورم رو ۵ درصدکن

 • asad ارسالی در

  جون مادرت اگه میتونی عمل کن شعاردیگه بسه همه می دونند که حقوق بازنشستگان کفاف خوراک انها رانمی دهد

 • حمید ارسالی در

  لطفاً این کارکنان بالای سی سال رو در بان ک سپه بازنشسته کنید تا کی میخواد سر کار باشن،با وجودنی وهای جون،چرا باید در یک ب انک چند قرارداد،چند حقوق،چند نوع خدمات ر فاهی باشه این چه برنامه ریزی،الان دوسال شده هنوز همه چی بهم ریختس،تا کی تبعیض خو اهشاً بررسی کنید تو سپه و کا چنان ادغامی چی میگذره،

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...