|
کدخبر: 191499

خودروی خاص کیا از راه رسید + تصاویر

کیا از یک خودروی مفهومی منحصربه‌فرد با نام سول بورد مسترز ادیشن رونمایی کرد. این خودروی کانسپت برای موج‌سواران طراحی شده است.

اقتصاد خودروی خاص کیا از راه رسید + تصاویر

خودروی موردبحث نام خود را از فستیوال موج‌سواری و موزیک بریتانیا که بین ۱۱ تا ۱۵ آگوست امسال در خلیج کورنیش برگزار می‌شود گرفته است. قرار است محصول مفهومی و سفارشی کیا در این رویداد به نمایش درآید.

سول الکتریکی موردبحث از رینگ‌های ۱۶ اینچی فولادی سود می‌برد. مهندسان کیا همچنین سیستم تعلیق را نیز دست‌کاری کرده و ارتفاع خودرو از سطح زمین را در جلو و عقب به ۳۱۰ و ۳۲۰ میلی‌متر رسانده است. این در حالی است که نسخه استاندارد سول الکتریکی ارتفاع ۱۵۳ میلی‌متری از سطح زمین دارد. به این ترتیب رانندگان به راحتی می‌توانند در سواحل شنی مانور دهند. این در حالی است که سول الکتریکی هنوز هم محصولی دیفرانسیل جلو می‌باشد.

سول۲

خوشبختانه این کانسپت از باتری ۶۴ کیلووات ساعتی به همراه قوی‌ترین پیشرانه الکتریکی موجود در خانواده سول سود برده است. این پیشرانه قدرت ۲۰۱ اسبی و گشتاور ۳۹۵ نیوتون متری دارد. اگرچه کیا اذعان داشته برد ۴۵۱ کیلومتری این خودرو تحت تأثیر رینگ‌های جدید و تغییرات سیستم تعلیق قرار گرفته اما همچنان معتقد است شعاع حرکتی سول الکتریکی بورد مسترز ادیشن بالاتر از سایر خودروهای الکتریکی حاضر در کلاس قیمتی این محصول خواهد بود.

جدای از رینگ‌های جدید و افزایش ارتفاع چشمگیر، تغییرات بصری دیگری هم در این خودروی مفهومی رخ داده‌اند که شامل جزئیات پلاستیکی روی گلگیر، روف راک سفارشی از جنس فولاد سبک‌وزن، چراغ‌های LED روی سقف و گرافیک سفید روی بدنه می‌باشند. همچنین می‌توان دو تخته موج بزرگ را روی سقف حمل کرد.

خب صحبت از حمل وسایل شد و باید گفت صندلی‌های عقب حذف شده و جای خود را به یک محفظه با سطح چوبی داده‌اند که ضد آب می‌باشد و همین طراحی باعث ایجاد ظاهری شبیه خودروهای تجاری سبک شده است. زمانی که صندوق را باز کنید یک بازوی طراحی شده برای نگهداری لباس‌های خیس را خواهید دید.

پانل‌های خورشیدی روی سقف نیز برق یک یخچال کوچک یا دیگر وسایل را تأمین می‌کنند. داشبورد خودرو مشابه سول الکتریکی استاندارد بوده و یک نمایشگر مرکزی ۱۰.۲۵ اینچی به همراه سیستم صوتی هارمن کاردون با ۱۰ بلندگو جزو ویژگی‌های شاخص آن هستند.

سول۳

کیا سول الکتریکی بورد مسترز ادیشن راهی به خط تولید نخواهد یافت. این خودرو احتمالاً در مقر کیا در بریتانیا باقی خواهد ماند. این اولین باری نیست که کره‌ای‌ها محصولی نمایشی را در بریتانیا به همگان معرفی می‌کنند چراکه در سال ۲۰۱۹ نیز یک دستگاه کیا استینگر GT۴۲۰ پیست محور هم معرفی شده بود.

منبع: پدال

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...