|
کدخبر: 189348

خوش بینی تحلیل گران به آینده سکه

به باور تحلیل گران فنی، قیمت سکه تا زمانی که بالای محدوده ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی قرار دارد، ظرفیت صعود بیشتر را خواهد داشت.

اقتصاد خوش بینی تحلیل گران به آینده سکه

سکه امامی هفته گذشته از دو مقاومت قیمتی مهم عبور کرد. این فلز گران بها با شکست مقاومت های ۱۰ میلیون و ۸۰۰ و ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی،‌ انتظارات افزایشی معامله گران را بالاتر برده است. سکه برای اینکه در روز شنبه با سرعت متوسط به افزایش قیمت خود ادامه دهد،‌ نیاز دارد که دلار در بازار داخلی محدوده ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان را از دست ندهد

نقش اونس طلا در تعطیلات سکه

فلز گران بهای داخلی بدون در نظر گرفتن افزایش بهای اونس طلا، روز چهارشنبه از لحاظ ارزش ذاتی به بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان وارد شد. با صعود بهای اونس طلا در روزهای پنج شنبه و ابتدای جمعه، ارزش ذاتی سکه به بالای مرز ۱۱ میلیونی رسید و به تبع آن در معاملات پشت خطی، فلز گران بهای داخلی بالای ۱۱ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان معامله شد. با این حال، در انتهای روز جمعه، طلای جهانی کاهشی شد تا سکه امامی نیز تا محدوده ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افت کند.

به باور تحلیل گران فنی، سکه تا زمانی که بالای محدوده ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی قرار دارد، ظرفیت صعود بیشتر را خواهد داشت. سطح حباب فلز گران بهای داخلی در روز چهارشنبه نیز نشان می داد که متقاضیان بازار سکه رو به افزایش است. حباب فلز گران بهای داخلی روز چهارشنبه ۶۱ هزار تومان زیاد شد و به حدود ۳۵۰ هزار تومان رسید.

شکست محدوده ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی قیمت سکه می تواند زمینه ساز بازگشت این فلز گران بها به محدوده ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شود. با این حال، افزایشی ها حداقل به هفته جاری خوشبین هستند، حتی اگر امروز سکه روند صعودی را ادامه ندهد.

منبع: تجارت نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    بازار سکه موقتا در کانال ۱۱ میلیونی هست بعد از ورود رئیسی و بررسی بودجه بانک مرک زی و کنترل تورم سکه زیر مرز ۱۰ میلیون قر ار خواهد گرفت

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...