|
کدخبر: 184502

پشت پرده جنگ چین با رمز ارزها

قیمت طلا در روز چهارشنبه در میان معاملات خطرآفرین در بازار جهانی ، کمی افزایش یافت. طلا نزدیک ۱۸۰۰ دلار معامله شد افزایشی که از طرف کاهش بازدهی خزانه داری آمریکا پشتیبانی شد.

اقتصاد پشت پرده جنگ چین با رمز ارزها

نیک کارتر ، شریک موسس در Castle Island Ventures ، گفت: "همه ما تعجب کردیم." یک نظریه این است که این بخشی از یک قانون گسترده تر و قانون پیش از صدمین سالگرد حزب کمونیست چین در سال جاری است.

کارتر گفت: "آنها در حال برخورد با انواع رفتارهای نامطلوب هستند." مدتهاست که رمزنگاری مترادف با جرم در این سرزمین است.

او گفت: "بزرگترین Ponzi(طراح پانزی، به افراد ناآگاه وعده می‌دهد که اگر پول‌هایشان را در اختیار او قرار دهند، با آن پول‌ها کار خواهد کرد و سودهای نجومی و تضمینی به سرمایه‌گذاران خواهد داد.) در رمزنگاری احتمالاً Plus Token بود که یک پروژه چینی بود.در این طرح ۵.۷ میلیارد دلار از سرمایه گذاران کلاهبرداری کردند و ده ها نفر دستگیر شدند. این در حافظه آنها ماندگار خواهد شد."

نظریه دیگر این است که چین در حال پاکسازی باند برای یوان دیجیتالی خود است ، ارز دیجیتال بانک مرکزی که از سال ۲۰۱۴ در حال توسعه است و همه این اتفاق ها به نظر می رسد موجب ممنوعیت هایی اخیر دولت چین برای بازارهای ارز دیجیتالی شده است.

همین اتفاق موجب کاهش قیمت بیت کوین در روز گذشته شده است. در روز جاری نوسانات اندکی را تجربه کرده است.

اگرچه طلا در جلسه روز سه شنبه بالاتر بسته شد ، از بالاترین سطح ۱۸۱۵.۰۵ دلار در هر اونس عقب نشینی کرد. اما امروز صبح فلز زرد در جلسه آسیا پک مجدداً بالاتر رفت و کمی بالاتر از ۱۸۰۰ دلار در هر اونس معامله شد. نقره (۲۶.۳۲ دلار / اونس) نیز با افزایش قیمت رو به رو شده است اما تمام ضررهای جلسه دیروز را جبران نکرده است.

قیمت طلا در روز چهارشنبه در میان معاملات خطرآفرین در بازار جهانی ، کمی افزایش یافت. طلا نزدیک ۱۸۰۰ دلار معامله شد که به واسطه کاهش بازدهی خزانه داری آمریکا بود. بازده ۱۰ ساله به کمترین میزان در بیش از سه ماه گذشته نزول کرد.

بین قیمت طلا و بازده اوراق قرضه ایالات متحده رابطه معکوس وجود دارد. دلار پایین نیز به این فلز گرانبها کمک کرد تا سودها را نگه دارد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) آخرین بار در ۹۲.۵۲ معاملات با زیان ۰.۰۲٪ در روز معامله شد. قبل از جلسه بانک فدرال برای اطلاع از چشم انداز سیاست های پولی ، سرمایه گذاران محتاط هستند. علاوه بر این ، گسترش نوع دلتا COVID-۱۹ و محدودیت های سفر تازه در اروپا و آسیا-اقیانوسیه ضرر و به زیان ها اضافه کرد.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...