|
کدخبر: 165078

یارانه رمضان به این افراد نمی‌رسد!

براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، ۶۰میلیون نفر مشمول طرح معیشتی در ماه رمضان خواهند شد.

اقتصاد یارانه رمضان به این افراد نمی‌رسد!

 بیش از یک سال است که از شیوع کرونا در کشور می‌گذرد؛ از همان ابتدای شیوع کرونا، چند طرح حمایتی به افرادی که از کرونا آسیب دیده بودند تعلق گرفت؛ حال بسته حمایت معیشتی ماه مبارک رمضان، از دیگر طرح‌های جدیدی است که جهت حمایت از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر پرداخت خواهد شد. براساس این طرح، سازمان هدفمندی یارانه‌ها، به ۶۰میلیون نفر از افرادی که مشمول طرح هستند، ۲۵هزار میلیارد ریال پرداخت خواهد کرد. فهرست این افراد توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با همکاری دستگاه‌های ذی ربط اعلام می‌شود.

چه کسانی مشمول این بسته خواهند شد؟

دریافت بسته حمایتی رمضان دارای شروطی است و همه افراد شامل این طرح نخواهند شد؛ براساس اطلاعات اعلام‌شده، خانوارهایی که دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به طور همزمان نباشند، این بسته حمایت معیشتی را دریافت می‌کنند.

چه کسانی بسته حمایت معیشتی رمضان را دریافت نمی‌کنند؟

گفتنی است؛ افرادی که دارای دو واحد ملکی باشند و یا خانوادهایی که ارزش ملکشان در تهران و کلان‌شهرها بیش از یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان و در سایر شهرستان‌ها بیش از ۹۰۰میلیون تومان باشد، این یارانه معیشتی را دریافت نمی‌کنند. همچنین خانوارهایی که ارزش خودرو سواریشان بیش از ۳۰۰میلیون تومان باشد و یا خودروی عمومی با ارزش بیش از ۴۰۰میلیون تومان داشته باشند، مشمول بسته معیشتی نخواهند شد.

 افرادی که بیش از ۳سفر خارجی غیر زیارتی رفته باشند، یارانه نمی‌گیرند

دریافت بسته حمایتی رمضان، شروط دیگری را نیز داراست؛ کارفرمایانی که بیش از سه بیمه‌پرداز داشته باشند و خانوارهایی که بیش از سه بار به سفر خارجی غیر زیارتی رفته باشند، این کمک معیشتی را دریافت نمی‌کنند. همچنین افرادی که تسهیلات بانکی با مبلغ بیش از سیص میلیون تومان گرفته و در حال بازپرداخت اقساط باشند، منتظر دریافت این بسته حمایتی نباشند.

درآمد؛ شاخص مهم دیگر برای دریافت بسته معیشتی

درآمد نیز شاخص دیگری است که در پرداخت سبد حمایت معیشتی تاثیرگذار است؛ بر این اساس، خانوارهای یک نفره با درآمدی بیش از ۴میلیون تومان، خانوارهای دونفره با درآمدی بیش از ۵میلیون تومان، خانواده‌های ۳نفره با درآمد بیش از ۶میلیون تومان، خانوارهای چهار نفره با درآمد بیش از ۷میلیون تومان و خانوارهای ۵نفره با درآمد بیش از هشت میلیون تومان، مشمول این طرح نمی‌شود.

منبع: اقتصاد آنلاین
 • حشمت ارسالی در

  چی می زنید شماها؟

 • علی ارسالی در

  پس در ماه رحمت خدا .... بسته حمایتی شیطا نی تفرقه افکن اقای کلید ساز در جهت و همس و با تفکر ابلیس هست ... این حرکت پلید ه مچون هشت سال سلطه ابلیس کلید ساز نمیتونه کار ساز برای ملت فهیم و خدا پرست ایران باشه ...مرگ بر صهیونیسم مرگ بر شیطان مر گ بر کلید ساز

 • Milad ارسالی در

  یارانه کرونا باید به همه بدن خب اوناییکه شغل دارن دولت میدونه آدم شاغلی هست نیرو شرکتی هنوز ۳ ماه حقوق نگرفته
  دولت میدونه نیرو شرکتی حجمی هست ماه رمظون شروع داره میشه هنوز بهشون حقوق ندادن خرید کنن ماه رمظون بتونن روز بگیرن دولت میدونه یا ن هی میگن اوناییکه حقوق بگیر بابا نیرو شرکتی هستیم هنوز حقوق برج ۱۲ رو نگرفتیم چه میگید شما حق ما بهمون تعلق بگیره ن خونه ن ماشین داریم شاغل اما حقوق اسفند رو نگرفتیم هنوز حساب ما خالی پول نداریم نون واسه خونه بخریم شرمنده بچه زن خودمم

 • ناشناس ارسالی در

  من در حال بچه درست کردن هستم آیا به من تعلق میگیرد.

  • ناشناس ارسالی در

   الان توشی یا روشی بچه زرنگ

 • ناشناس ارسالی در

  کسی که کارشناسی کرده،باید بدونه ماشین ۳۰ میلیونی شده ۳۰۰میلیون،یا آپارتمان ۳۰۰میل یونی شده ۳میلیارد تومان،آیا درآمد هم به نسبت تورم بالا رفته؟

 • ناشناس ارسالی در

  دولت کثیف.ملت حقیر

 • اصغر ارسالی در

  ترا خدا دیگه بس بکنید یارانه یارانه خجالت بکشید بابا مردمو گدا فرض کردید

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...