|
کدخبر: 163845

فوری / خبر جدید درباره احتمال آزادسازی پول های ایران در کره جنوبی

«کوریا هرالد» ضمن اشاره به سفر نخست‌وزیر کره جنوبی تا چند روز دیگر به تهران برای بحث درباره آزادسازی نفتکش توقیف‌شده، افزود این سفر ممکن است نشان دهنده توافق اولیه دو دولت بر سر آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران باشد.

اقتصاد فوری / خبر جدید درباره احتمال آزادسازی پول های ایران در کره جنوبی

امروز سه‌شنبه روزنامه کره جنوبی «کوریا هرالد» به نقل از دفتر «چونگ سیه-کیون» نخست‌وزیر کره جنوبی و منابع دیپلماتیک گزارش داد وی در چند روز آینده برای گفت‌وگو درباره آزادسازی نفتکش توقیف شده این کشور در ایران، به تهران سفر خواهد کرد.

پیش‌تر رسانه‌های کره جنوبی درباره این سفر خبر داده و وزارت خارجه ایران هم این سفر را بدون اعلام زمان آن تایید کرده بود.

طبق این گزارش، در حالی که دو کشور همچنان درباره زمان این سفر در حال رایزنی هستند، دفتر نخست‌وزیری کره جنوبی اعلام کرد به دنبال ترتیب دادن یک جلسه بین چونگ و «حسن روحانی» رئیس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران است.

به ادعای این رسانه کره جنوبی، سفر برنامه‌ریزی شده نخست‌وزیر این کشور به ایران شاید نشان‌دهنده دستیابی دو کشور به توافقی غیرقطعی درباره آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی باشد.

 «سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیروز (دوشنبه) ۱۶ فروردین ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی درباره سفر نخست‌وزیر کره جنوبی به تهران گفت: درخواستی بوده و ما از این سفر استقبال کردیم. مسائل تعیین جزییات فنی سفر در حال اتمام است و به محض نهایی شدن آن را اعلام می‌کنیم. انتظار داریم نخست‌وزیر کره جنوبی که عازم ایران است، راه‌حل‌ها برای آزادسازی منابع مسدود شده ایران در کره را با خودش بیاورد. این موضوع روابط دوجانبه را در یکی دو سال اخیر شدیدا تحت تاثیر خود قرار داده است.

خطیب‌زاده درباره اعلام رسانه‌های کره‌ای مبنی بر آزادی نفتکش کره جنوبی هم گفت: موضوع کشتی کره‌ای یک موضوع کاملا متفاوت از روابط دوجانبه است. البته دولت کره درخواست‌های خیلی جدی از ما داشته و با توجه به اینکه کاپیتان کشتی سوء سابقه نداشته و همه بررسی‌ها در مسیر کمک به این کشتی بوده، ما پیشنهادهای خودمان را به قوه قضاییه و مقام قضایی ارائه کردیم و مقام قضایی تا امروز با نظر مثبت به این موضوع پرداخته است. به محض اینکه مقام قضایی به نتیجه برسد سخنگوی قوه قضاییه اعلام خواهد کرد.

 

منبع: فارس
 • ناشناس ارسالی در

  یعنی ایران بازم رَکب خورد!!!!! کشتی کره ای رو آزاد کرد؟؟؟ باید اول پول های بلوکه شده رو از کره میگرفت ، بعد کشتی رو آزاد میکرد. چرا اول کشتی رو آزاد کرده . حالا بشینه تا کره هم پولها رو آزاد کنه.

 • مهدی ارسالی در

  خدا کنه پول‌های بلوکه شده رو بدن شاید وا سه سیر کردن شکم بچه هاتون بس باشه و دست از جیب ملت بدبخت و بیچاره بردارید خدا با وجود شماها عاقبت ما رو بخیر بکنه امین ی ا رب العالمین

 • ناشناس ارسالی در

  واقعا از کره واکسن اوردید؟ خجالت دارد پولمان را بالا کشیدن

 • محمد علی بخشی ارسالی در

  سلام ایران هنوزکشتی کره راازادنکرده اول بادقت خبررابخوان بعدنظربده؟

 • عباس ارسالی در

  باز دم انتخابات شد میخوان مردمو ساده فرض کنن بعد بشینین تا کره جنوبی پولتونو بده شما معلومه علاوه بر ریاست یک مملکت حتی یک معامله هم بلد نییستید به چیه شما باید دل خوش کرد؟

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...