|
کدخبر: 163736

فوری / خبر خوش رئیس جمهور درباره بسته معیشتی

رئیس جمهور گفت: دولت در آستانه ماه مبارک رمضان برای گروه‌های آسیب پذیر بسته معیشتی تدارک دیده است.

اقتصاد فوری / خبر خوش رئیس جمهور درباره بسته معیشتی

دویست و پانزدهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه شنبه به ریاست رئیس جمهور برگزار و در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی به عنوان رئیس دوره‌ای گروه ۲۴ گزارشی از جلسه این گروه که روز دوشنبه با حضور وزیران اقتصاد و دارایی و روسای بانک مرکزی ۲۸ کشورجهان و روسای صندوق بین المللی پول و بانک جهانی تشکیل شد، ارائه کرد.

گزارش گروه ۲۴ حاکی از اثرات شدید اقتصادی کرونا بر اقشار کم درآمد جامعه و ایجاد فقر و بیکاری و همچنین مشکلات جدی کشور‌های عضو در تامین واکسن مورد نیاز است.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی، در مقایسه با رشد منفی تولید در اکثر کشور‌های جهان، عملکرد جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته در مدیریت آثار کرونا و مثبت کردن نرخ رشد تولید، برغم فشار‌های مضاعف تحریمی، ممتاز ارزیابی شده است.

رئیس جمهور در این جلسه با بیان اینکه حمایت از معیشت مردم همواره اولویت دولت تدبیر و امید بوده است، گفت: دولت در سال ۱۳۹۹ طرح‌های حمایتی مختلفی را اجرا کرد و در بودجه سال ۱۴۰۰ نیز منابع قابل توجهی برای این امر اختصاص یافته است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت در آستانه ماه مبارک رمضان برای گروه‌های آسیب پذیر بسته معیشتی تدارک دیده است، افزود: این کمک‌ها تداوم خواهد یافت تا دولت در برابر تکانه‌های اقتصادی یاری‌گر مردم باشد و مردم عزیز، بالاخص اقشار آسیب پذیر اطمینان خاطر داشته باشند که دولت هیچگاه آن‌ها را فراموش نکرده و نخواهد کرد.

در ادامه این جلسه طرح پیشنهادی «سامانه الکترونیکی نظام بانکی کشور در زمینه کارت اعتباری» مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس جمهور با قدردانی از اقدامات انجام شده در طول یکسال گذشته برای آماده سازی بستر ارائه تسهیلات بانکی با استفاده از کارت اعتباری، گفت: بی شک الگوی تسهیلات دهی نظام بانکی کشور نیز تغییر می‌کند که امید است با آماده سازی سامانه امضای دیجیتال در نظام بانکی گام جدیدی در راستای رونق بازار و افزایش تولید و راهبرد کلی ساماندهی نظام الکترونیک کشور توسط نظام بانکی برداشته شود.

آقای روحانی افزود: با اجرای این طرح گشایش مهمی برای تولید کنندگان در زنجیره تامین صورت خواهد گرفت و هزینه تامین مالی برای تولید کاهش قابل توجهی خواهد یافت که یکی از مصادیق بارز مانع زدایی از تولید در آغاز سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

همچنین در این جلسه رئیس سازمان بورس گزارشی از وضعیت بازار سرمایه درسال ۱۳۹۹ و تحلیل عوامل نوسان در این بازار ارائه نمود و برنامه‌های این سازمان را برای ثبات بخشی به بازار و تداوم تامین مالی تولید از طریق بازار سرمایه، تشریح کرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
 • 1 ارسالی در

  رو که نیست سنگ پا قزوین است با بلایی که سر بورس اوردید می خواهید امسال هم تامین مالی از این سازمان داشته باشید هر کاری کنید بازگشت اعتماد میسر نخواهد بود و هزینه بسیار زیادی برای شما خواهد داشت

 • ناشناس ارسالی در

  ب ما ک ندادن..دلیلشو نمی‌دونم...خدا کنه ک این یکی رو بدن.

 • ناشناس ارسالی در

  بی خودی حرف اضافی نزن من کار گری فصلی که 6 ماه است در خانه بی کار هستم وهیچ درامدی نداشتم ومیتوانم ثابت کنم ار دولت فخیمه دروغگو چیچی بمه من نرسیده پس این حمایتها از کی هست از جهانگیری یا نوبخت

 • انسان ارسالی در

  تلوزین صب تا شب برنامه نشون میده دهه هشت ادیها رو میارهصحبت میکنن نظر میدن دنبال شغل و درآمدو جا و جایگاه پست مقالم اینا ست ما که دهه 60 هستیم و 70 هنوز شغل و کا ر ما درست نشده که هیچ یبکار نشد حرف مارو گوش بدن یکبار نشد مارو دعوت کنن نظرات م ارو بفهمن اینا هر روز هر هفته برنامه دار ن واسه دهه هشتادیهایی که هنوز 20 سال بیش تر ندارد ایا مشکل اصلی اینها هستند یا ما یی که درسن ازدواج هستیم ولی شغل و زن و ز ندگی نداریم کار نمیدن هیچکس نمیزاره ما ب اسوادم هستیم درسم خوندم تحصیل کردیم سن ه م بالا هستیم بجه نیستیم به جای فکر کردن به ما به دهه هشتادی اهمیت مید این اصلا د رست نیست

 • ناشناس ارسالی در

  این خبر خوشه.؟ اون رئیس جمهور اگر غیرت و شرف داشته باشه برای این وضع واوضایی که ب رای کشور وملت درست کرده باید سرشو بذاره وبمیره.

 • ایرج ارسالی در

  بسرت بخورد پول مارو رو از بورس بالا کشید ین ولخرجی میکنی

 • علی ارسالی در

  تف تو گور پدر و مادر هر چه خائن به این ملت و مملکت باد

 • علی رضایی ارسالی در

  خجالت بکشید بااین بسته های حمایتی.همه ما شدیم کمیته امدادی.بااین کشورداریتون.شدیم برره🤥🤥🤥🤥

 • مردم ارسالی در

  چه بر سر کشور آوردند.
  و روز مردم را سیاه کردند. مردمی که روی گنج نشسته ان د. در همه امور زندگی محتاجند. زیرا اربا بان خارجی خوب میدونند. که چگونه کشور رو چپاول کنند. به وسیله دست نشانده های رو حانی نما
  ۴۲ سال کشور رو گند زدند. ثروتها و منابع رو تاراج کردند. آخر سر ه یچ که نصیب ملت نشد. جیبشون خم خالی کردن د.

 • ناشناس ارسالی در

  مسئولین بی غیرت ودزدو دروغگو ، مردم بی تفاوت. بهترین زمان با توجه به وقت کم ، تدبیر نهایی کردن نقشه خیانت همه جانبه وامید به تکمیل پازل بی غیرتی ووطن فروشی.با شعار انقلاب ملت- خیانت مسئولین

 • اتا ارسالی در

  تف به ذات وشرف خایین به این مردم بی دفاع که حالا هم با مذاکرات سر مردم گرم میکنن د.

 • ناشناس ارسالی در

  واقعا که باعث شرمندگیه فکری برای جوونا ن میکنن همه بیکار اونایی هم که کار داشتن ت و این سال جدید بیکار شدن نمونه اش شرکت ک ه زیر نظر بیمه سلامت دفتر چه میزد تمام ن یروهاشو انداخته بیرون چکار کنن بیچاره ها کرایه خونه ومخارج زندگی اونا بااین صد ت ومن درست میشه خجمالت هم خوب چیزیه

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...