|
کدخبر: 162885

بازگشت غول هواپیمایی به ایران

هواپیمایی لوفت هانزا پس از ۱۴ ماه، بار دیگر پروازهای خود به ایران را از سر می‌گیرد.

اقتصاد بازگشت غول هواپیمایی به ایران

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا در خبر کوتاهی اعلام کرد: پروازهای خود به تهران را بار دیگر از سر می‌گیرد.

بر اساس اعلام این شرکت، نخستین پرواز در تاریخ ۱۶ آوریل ۲۰۲۱ (جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰) از مبدأ فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد فرودگاه فرانکفورت و بالعکس انجام خواهد شد.

گفتنی است پس از سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در ۱۸ دی ماه ۹۸ (۸ ژانویه ۲۰۲۰) هواپیمایی لوفت هانزا اعلام کرد پروازهای خود به مقصد تهران را تا پایان مارس ۲۰۲۰ (۱۰ فروردین ۹۹) متوقف خواهد کرد. اما پس از آن بارها توقف پروازهای خود به ایران را تمدید کرد.

همچنین این شرکت در اقدام عجیب دیگری چند روز پس از صدور اطلاعیه توقف پرواز های خود به تهران، از توقف پروازهای عبوری هواپیماهای این شرکت از آسمان ایران نیز خبر داد.

این در حالی است که سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان جهانی هوانوردی (ایکائو) بارها در نوتام‌های متعددی از امن بودن آسمان ایران خبر داده بودند.

گفتنی است آبان ماه سال گذشته محمد مهدی کربلایی مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره) در نشستی خبری از مذاکره این فرودگاه با این شرکت هواپیمایی آلمانی برای بازگشت به ایران خبر داده بود.

لوفت هانزا، شرکت هواپیمایی حامل پرچم (Flag Career) آلمان است که مجموعاً ۲۹۷ فروند انواع هواپیما را در اختیار داشته و به ۲۲۰ مقصد در کشورهای دنیا، پرواز دارد؛ درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۷، ۳۵.۵ میلیارد یورو بوده است.

 

منبع: مهر
  • ناشناس ارسالی در

    خدا بخیر کنه ،کسی با موشک نزنتش

  • سید محسن موسویان ارسالی در

    به درک که اینهمه برای اهمیت میدین.خاک بر سر مملکت داران بی غیرت که براحتی اجازه ورود و خروج این شرکت ها را میدن

  • سلام ارسالی در

    حالا حسنو بقیه رفقاش و بر و بچه های خوشگ ذرانشون خوشحال میشن برا ما که فرقی نداره

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...