|
کدخبر: 161867

رکودشکنی گاوها در سال گاو!

وزیر جهاد کشاورزی گفت: واحد تولید شیر و گوشت احسان به طور میانگین، به ازای هر گاو ۴۰ تا ۴۵ کیلوگرم در روز تولید شیر دارد که رکورد بسیار بالایی است و در بسیاری از کشور‌ها و به خصوص اتحادیه اروپا این عدد به ۳۰ تا ۳۵ کیلو گرم می‌رسد.

اقتصاد رکودشکنی گاوها در سال گاو!

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی امروز از دو واحد تولیدی که نمادی از تولید پروتئین هستند بازدید کردیم که یکی از آنها واحد مرغ تخم‌گذاری است که از آخرین تکنولوژی‌های روز استفاده می‌کند و به صورت پیوسته تولید تخم‌ مرغ خوبی دارد.

وی با بیان این که این واحد تولید تخم‌مرغ در زمان افرایش قیمت به تنظیم بازار استان تهران کمک بسیاری کرد، افزود: در این واحد تولیدی، ۱۵۰ هزار قطعه مرغ تخم گذار در یک سالن قرار دارد.

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با بازدید از واحد تولید شیر و گوشت احسان گفت: این واحد تولیدی دستگاه مجهز و بسیار بزرگی را برای شیردوشی طراحی و نصب کرده و گاوها بدون استرس در دستگاه قرار می‌گیرند که این کار باعث می‌شود حداکثر بهره‌برداری از تولید شیر را داشته باشند.

وی افزود: این گاوداری به طور میانگین، به ازای هر گاو ۴۰ تا ۴۵ کیلوگرم در روز تولید شیر دارد که رکورد بسیار بالایی است و در بسیاری از کشورها و به خصوص اتحادیه اروپا این عدد به ۳۰ تا ۳۵ کیلو گرم می‌رسد.

خاوازی ادامه داد: این واحد گاوداری از واحدهای بسیار پیشرفته کشور است که نزدیک به ۴ هزار رأس دام در آن نگهداری می‌شود و مقرر شد در سال ۱۴۰۰، ما در وزارت جهاد کشاورزی با تولیدکنندگان نشست‌‌های بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم موانع در مسیر تولید را شناسایی کرده و رفع کنیم و از بخش تولید حمایت کنیم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
  • سجاد ارسالی در

    خدا لعنتشون کنه

ارسال نظر