|
کدخبر: 147872

شرط پرداخت سهام عدالت به هفت میلیون نفر جدید

طبق مصوبه کمیسیون تلفیق قرار است سهام عدالت جدید اختصاص داده شود، اما سهامداران که درخواست فروش سهامشان را ثبت کرده‌اند می‌گویند که اول به وعده‌های قبلی خود عمل کنید بعد به افراد جدید سهام عدالت بدهید.

اقتصاد شرط پرداخت سهام عدالت به هفت میلیون نفر جدید

کمیسیون تلفیق مجلس با ثبت‌نام هفت میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت در کل کشور موافقت کرده است. ۴۹ میلیون نفر سهام عدالت دارند و حدود ۳۵ میلیون نفر از جمعیت کشور فاقد این سهام هستند.

این طرح جزو الزمات بودجه سال آینده است. بنابراین احتمالا طی ماه‌های باقی مانده از سال جاری اقدامی صورت نگیرد. اما پرداخت سهام عدالت به هفت میلیون نفر جدید هم مشروط به این است که نمایندگان مجلس این مصوبه را در مجلس تصویب کنند.

اما این هفت میلیون نفر شامل چه کسانی است؟ در خصوص مشمولان جدید سهام عدالت عضو کمیسیون اقتصادی  گفت که اکثر مشمولان جدید، از اعضای تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، ایثارگران با شرایط معیشتی دشوار و دهک‌های پایین جامعه هستند.

برخی از متقاضیان دریافت سهام عدالت به دنبال ثبت‌نام هستند، اما از آنجایی که این طرح هنوز در صحن تصویب نشده روش نام‌نویسی و اختصاص سهام مشخص نیست.

همچنین در طرح‌های یک سال اخیر شناسایی مشمولان از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شده و ثبت‌نامی از سوی متقاضیان طرح‌های حمایتی صورت نگرفته است. به نظر می‌رسد برای سهام عدالت نیز دولت مراحل شناسایی را انجام دهد.

اگرچه این طرح هنوز تصویب نشده، اما مردم می‌خواهند بدانند که برای ثبت‌نام سهام عدالت چه زمانی باید اقدام کنند و چه مراحلی را طی کنند.

متقاضیان سهام عدالت چه کنند؟

«چرا هنوز مشخص نشده که افرادی که سهام عدالت ندارند در حال حاضر چکار کنند یا به کجا مراجعه کنند؟»

«کسایی که از ثبت نام سهام عدالت جا ماندن کی میتونن ثبت نام کنن»

«اینجوری که خود دولت میخاد شناسایی کنه که خیلیا جا می مونن چون هستن درگوشه وکنار که از چشم مسولین پنهان موندن، باید اجازه بدن جامونده ها خودشون ثبت نام کنن وشرایط زندگیشون واموالشونو بگن.»

«کی باید ثبت نام کنند اونایی که سهام عدالت ندارند»

«یکبار تصویب شده، چندسال دیگه باید بگذره تا ثبت نام صورت بگیرد؟»

اول پول سهام عدالت را حساب کنید

سهام عدالت این ۴۹ میلیون نفر ۹ ماه است که آزاد شده اما هنوز به نتیجه نرسیده و شاکیان بسیاری دارد. سهامداران امید داشتند بتوانند بخشی از سهامشان را نقد کنند اما این هدف محقق نشده است.

حالا که موضوع ثبت‌نام جدید سهام عدالت مطرح شده سهامداران قبلی می‌گویند که اول پول سهام کسانی که درخواست فروش داشته‌اند را پرداخت کنید.

منبع: تجارت نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    من سهام نگرفتم تازه ثبت نام کردم بنظرتون بهمون سهام میدن یانه ما تازه اواین مرحله ثبت نام انجام دادیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...