|
کدخبر: 147871

زمان پرداخت دومین نوبت یارانه معیشتی کرونا

دومین نوبت یارانه معیشتی کرونا تا میانه هفته آتی به حساب سرپرستان خانوار ۳۴ میلیون نفر واریز می‌شود. با توجه به انتقادات زیاد مرحله اول، آیا لیست مشمولان تغییری می کند؟

اقتصاد زمان پرداخت دومین نوبت یارانه معیشتی کرونا

از چهار مرحله واریز یارانه معیشتی کرونا، مرحله اول آن در روز ۲۸ آذر واریز شد و سه نوبت دیگر باید در ماه‌های دی، بهمن و اسفند واریز شود.

تنها چهار روز تا پایان دی ماه باقیمانده اما هنوز یارانه کرونای این ماه واریز نشده است. به همین دلیل به نظر می‌رسد که یارانه کرونای دی ماه تا میانه هفته آینده واریز شود.

حدود ۹ میلیون نفر از اعضای کمیته امداد و بهزیستی مبلغ ۱۲۰ هزار تومان و ۲۵ میلیون نفر دیگر مبلغ ۱۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

اولین نوبت یارانه کرونا در حالی در آذرماه واریز شد که افراد بسیاری از لیست واریز جا ماندند و مشمول این یارانه نشدند. آنگونه که دولت اعلام کرده قرار بود این یارانه به افرادی تعلق بگیرد که وام مرحله دوم کرونا را دریافت کرده‌اند، حقوق ثابت و بیمه ندارند.

اما بعد از واریز این یارانه، بسیاری از افرادی که شرایط بالا را داشتند اعلام کردند هیچ واریزی نداشته‌اند. در مقابل برخی از افراد حقوق‌بگیر و یا بازنشستگان مشمول این یارانه شده‌اند.

این مساله سبب شد که دولت به خطای شناسایی خود اعتراف کند و لیست یارانه‌بگیران را تکمیل کند و یارانه ۱۰۰ هزار تومانی را برای افراد جدید وازیز کند.

حال باید دید آیا واریز دومین مرحله از یارانه ۱۰۰ هزار تومانی، باز هم با اعتراض مردم مواجه می‌شود یا اینکه دولت لیست خود را تکمیل و تصحیح کرده است. اگرچه به نظر می‌رسد که این ماه هم یارانه ۱۰۰ هزار تومانی شامل افرادی شود که آذرماه هم یارانه گرفتند و معترضان همچنان بدون نصیب بمانند. به عبارتی از شواهد امر پیداست که لیست واریزی‌ها تغییری نکرده است.

به خصوص که چندی پیش هم سخنگوی دولت در جواب اعتراض مردم گفت: خیلی‌ها شاید خود را مستحق دریافت این یارانه بدانند که استحقاق آن را ندارند.

منبع: تجارت نیوز
 • ناشناس ارسالی در

  یعقوب پورملک

 • جلال ارسالی در

  دیگه ازاسم این یارانه حالم بهم میخوره ت وروخدا اینقدر این مطلب روکش ندید سگ برین ه تواین دوزارپول نجس که اینامیدن

 • اسماعيل ارسالی در

  سلام.
  با 5 فرزند بدون یک تومان حقوق وهیچ گونه بیمه ای توای سرزمین همسر مریض وزندگی داغون ای یارنه ها را به کی هامیدهید،،، اگر از حساب های بانکی مردم فهمیدن که پولدار هستند یا بی پول در ماه که چند تیکه لوازم خانه ام را فروختم k به حسابم امده که بابا چقدر شما بدبخت هستید که ازواریزی پول فروش قالی دست دوم و اجاق گاز ووو دست دوم فهمیدی که پولدارم. ن ماشین، ن متور، ن سهام عدالت ن ،،،، ندارم بیکار نه شغل ن راهی برای دراوردن ی لقمه نان پس روی چه حسابی شمای مسئول، حق ناس مردم داری تصمیم میگیری نامردها، الان زن وبچه های من وعده زیادی تو ای کشور روزی یک وعده نان به بدبختی گیر میارن بخورند.

 • یوسف ارسالی در

  بنده بخاطر کم بوددرامدبیمه خودموپرداخت نکردم سه ماهه ولی بازم واریزنشده

 • کارگر ارسالی در

  س والا خدمتتون عرض کنم اون. ماه ۱۰۰۰۰۰دا دن اما این ماه یعنی دی هنوز خبری نیس متش کرم

 • مجید‌ توکلی ارسالی در

  دو‌‌ ماه‌ و‌ نیم‌ پیش‌ ستاد‌ کرونا‌ و‌ ب انک‌ مرکزی‌ اعلام‌ کرد‌ کسانی‌ که‌ وام‌ مرحله‌ اول‌ کرونا‌ یارانه‌ بگیران‌ را‌ ن دادیم‌ بزودی‌ واریز‌ میشود.چند‌ ماه‌ دیگ ه‌ صبر‌ کنیم؟
  کد‌ ملی‌ ۰۰۷۴۲۰۶۲۲۲< br /> شماره‌ ۰۹۱۹۱۵۵۸۵۷۹

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...