|
کدخبر: 145893

طلا باز هم گران‌تر می‌شود؟

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به افزایش قیمت‌ها در بازار طلا گفت: اونس جهانی از ابتدای هفته تا کنون ۴۲دلار افزایش یافته و روند بازار ارز هم صعودی بوده و باعث شده قیمت طلا و سکه بعد از پنج هفته ثبات افزایش یابد.

اقتصاد طلا باز هم گران‌تر می‌شود؟

نادر بذرافشان درباره عوامل موثر بر افزایش قیمت طلا و سکه توضیح داد: از دو روز پیش تا کنون روند قیمت‌ها در بازار طلا متاثر از رشد ۴۲دلاری اونس جهانی و نرخ ارز صعودی شده به طوریکه سکه ۲۵۰هزار و طلا حدود ۴۵هزار تومان گران شده است.

او با اشاره به روند قیمت اونس جهانی در سال۲۰۲۰ بیان کرد: در سالی که گذشت اونس جهانی حدود ۶۰۰دلار نوسان داشته که طی ده سال گذشته بی‌سابقه بوده؛ طلای جهانی در ماه آگوست به بالاترین قیمت خود یعنی ۲۰۷۳دلار و در اوایل مارس به ۱۴۷۲دلار سقوط کرد که این نوسان بالا در قیمت طلای داخلی هم به شدت تاثیرگذار بود.

بذرافشان درباره آینده قیمت‌ طلا اظهار کرد: هر خبر مثبت و منفی در سطح جهانی می‌تواند قیمت اونس طلا را بالا و پایین کند اما پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که طی ماه‌های آینده ارزش اونس به ۲۰۰۰دلار خواهد رسید و این افزایش، قیمت طلا و سکه را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا تصریح کرد: قیمت طلا و سکه بعد از حدود پنج هفته ثبات وارد فاز افزایشی شده و این روند ادامه دارد اما رشد قیمت‌ها تاثیری در تقاضا نداشته و حجم خرید و فروش طلا و سکه همچنان پایین است.

طلا و سکه امروز چند؟

این فعال بازار طلا با اشاره به قیمت‌های امروز بیان کرد: در ساعت (۱۳: ۰۰) امروز قیمت هر قطعه سکه امامی به ۱۲میلیون و ۵۰هزار و سکه طرح قدیم به ۱۱میلیون و ۹۰۰هزار تومان رسید و حباب سکه هم ۴۵۰هزار تومان است.

بذرافشان ادامه داد: نیم سکه امروز با قیمت شش میلیون و ۳۵۰هزار، ربع سکه چهار میلیون و ۳۴۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۴۰۰هزار تومان معامله می‌شود؛ بهای هر گرم طلای ۱۸عیار هم در بازار امروز به یک میلیون و ۱۹۹هزار و مثقال طلا به پنج میلیون و ۱۹۵هزار تومان رسید.

منبع: اقتصاد آنلاین
  • ناشناس ارسالی در

    آقای نادر بذر افشان که چند وقت پیش وارون ه و چپکی و جابجا حرف زده بود و گفته بود چون طلا از بسته ی آجیل شب یلدا گرونتر ه ست بهتره مردم برای شب یلدا بجای آجیل ، ط لا بخرن!!!!!!!!!!!!!باید اینو بدونه که ق یمت دلار کاهشی بوده تو این یک هفته ، فقط دیروز دلار ۱۰۰ تا تک تومانی و امروز هم ۸۰ تا تک تومانی افزایش قیمت داشته ولی بخاطر این ۸۰ تا تک تومانی امروز قیمت طل ا در ایران هر گرم حدود ۱۲ هزار تومان ا فزایش داشته.این نشان دهنده ی این هست که جناب محمد ولی رئیس اتحادیه طلا، نایب ر ئیس اتحادیه طلا، کارکنان و حتی آبدارچی ا تحادیه ذینفع هستند و چون تو خرید و فروش طلا سرمایه گذاری کردن، خوش ندارن که قی مت طلا پایین بیاد.اینها فقط بفکر جیب خود شون هستند.بفکر اون جوانهایی که با هزار ب دبختی و امید قصد ازدواج و خریدن چند گرم طلا هستند ، نخواهند بود.کسی هم تو این مم لکت خراب شده بر کار اتحادیه طلا نظارتی ن داشته و نخواهد داشت.رییس اتحادیه طلا هم هر جوری عشقش میکشه قیمت طلا رو بالا و پا یین میکنه.!!!!!!

ارسال نظر