|
کدخبر: 145578

انفجار قیمت بیت کوین در راه است؟

قیمت بیت کوین، بزرگترین رمز ارز جهان، تنها چند هفته پس از عبور از یک نقطه عطف مهم دیگر، بالای ۳۴۰۰۰ دلار آمریکا قرار گرفت.

اقتصاد انفجار قیمت بیت کوین در راه است؟

این ارز تا ساعت ۳:۰۵ دقیقه بعد از ظهر روز یکشنبه به وقت سنگاپور قبل از رسیدن به حدود ۳۳۹۷۰ دلار آمریکا به میزان ۷.۸ درصد افزایش یافت و به ۳۴۱۸۲.۷۵ دلار رسید.

قیمت بیت کوین در ماه دسامبر یعنی زمانی که برای اولین بار ۲۰ هزار دلار آمریکا را پشت سر گذاشت، تقریباً ۵۰ درصد افزایش یافت.

افزایش چشمگیر قیمت این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ پس از آن صورت می گیرد که در ماه مارس ۲۵ درصد از ارزش خود را با شیوع ویروس کرونا از دست داده بود.

آنتونی ترنچف، مدیر و بنیانگذار شرکت Nexo در لندن که خود را به عنوان بزرگترین وام دهنده رمز ارز جهان معرفی می کند، گفت: این ارز احتمالاً در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ به ۵۰ هزار دلار خواهد رسید.

وی گفت: سرمایه گذاران نهادی که این هفته به میزهای کار خود بازمی گردند، احتمالاً پس از خرید خرده فروشی در تعطیلات، قیمت ها را بیشتر افزایش می دهند.

مایک مک گلاون، استراتژیست بازار کالا در "بلومبرگ اینتلیجنس" ماه گذشته در یادداشتی نوشته بود که بیت کوین در سبد سرمایه گذاری جهانی به طور فزاینده‌ای مورد استقبال قرار گرفته است چرا که دارندگان این ارز دیگر فقط عاشقان فناوری و سوداگران نیستند.

منبع: مشرق

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...