|
کدخبر: 144953

کاهش ۴۰ درصدی مصرف گوشت

با شیوع کرونا مصرف گوشت قرمز در کشور ۴۰ درصد کاهش یافته که با این وجود میزان کشتار دام به ۳ میلیون راس رسیده است.

اقتصاد کاهش ۴۰ درصدی مصرف گوشت

رئیس تامین‌کنندگان دام‌زنده از کاهش۲۰ هزار تومانی هر کیلو گوشت قرمز در بازار خبر داد و گفت:در تولید دام شرایط مناسبی داریم.

منصور پوریان رئیس تامین کنندگان دام زنده با اشاره به اینکه در تولید دام شرایط مساعدی داریم، اظهار کرد: هم اکنون در تولید دام کشور بویژه گوسفند شرایط مناسبی داریم و نیاز است که دولت‌ها تصمیمات مناسبی در خصوص صادرات اتخاذ کنند.

وی جمعیت فعلی دام سبک را در محدوده ۶۸ تا ۷۰ میلیون راس اعلام کرد و گفت: جمعیت قابل کشتار فعلی در حد ۱۳ میلیون راس است.

پوریان ادامه داد: با شیوع کرونا مصرف گوشت قرمز در کشور ۴۰ درصد کاهش یافته که با این وجود میزان کشتار دام به ۳ میلیون راس رسیده است.

رئیس شورای تامین کنندگان دام از مازاد دام خبر داد و گفت: هم اکنون در تولید دام سبک در بهترین وضعیت قرار داریم به طوریکه در محدوده گوشت گوسفند ۳۵ هزار تن و گوشت گوساله ۵۰ هزار تن قابلیت صادرات داریم که این امر بدان معناست که به خوداتکایی کامل رسیدیم و همواره باید حمایت‌ها صورت گیرد تا این روند توسعه یابد.

وی از کاهش ۱۵ تا ۲۰ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: بنابر آمار حداکثر تا ماه آینده ۱۰۰ هزار راس دام با وزن ۸۰۰ کیلو باید کشتار شود که این امر نشان می‌دهد از لحاظ تولید در بهترین شرایط قرار داریم.

به گفته پوریان، هم اکنون قیمت دام آن سوی مرز‌ها بالاست که قاچاق دام‌ می تواند اسباب گرانی را در بازار داخل فراهم کند، به همین خاطر صادرات گوشت را باید جایگزین آن کرد تا نوسانی در بازار نداشته باشیم.

وی درباره آخرین وضعیت قاچاق دام گفت: در حال حاضر قاچاق دام در حدی نیست که بتوان درباره آن صحبت کرد چرا که مرز‌ها بسته و کنترل‌ها شدید شده است.

این مقام مسئول در پایان تعلل مسئولان در تصمیم‌گیری را علت اصلی قاچاق دام اعلام کرد و گفت: اگر از تولیدکنندگان داخل حمایت شود، آن‌ها اقدام به قاچاق نمی‌کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 • مردم ارسالی در

  علی آقا و حسن آقا بخورند. ملت ایران هیچ

 • ناشناس ارسالی در

  به سوی جهانی بدون گوشت برویم . اینهمه خوردنی
  وجود دارد چرا باید به سراغ گوشت رفت درست نیست
  انسان موجود زنده ای را بکشد و بخورد یک انسان خوب نباید چنین کاری انجام بدهد . دولت ها وصدا و سیما مردم را به غذاهای غیرگوشتی تشویق نمایند تا
  عادت بد گوشت خوری کم کم حذف شود انسان خیلی
  در حق حیوانات ستم روا داشته یا سوار انها شده یا انها را در قفس زندانی ساخته یا انها را کسته و خورده همه
  این کارها استباه بوده و انسان حق نداشته این کارها را
  انجام دهد و انسانی که این ستم ها را به یک موجود زنده روا بدارد نمیتواند ادعای برقراری عدالت در زمبن
  را داشته باشد دانشمندان جهان مردم را از این کارهای
  ناپسند و غیر اخلاقی و ستم کارانه باز دارند و مانع
  شوند

ارسال نظر