|
کدخبر: 144492

آخرین جزییات از قیمت طلا جهانی (۹۹/۱۰/۰۹)

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۳ درصد رشد به ۱۸۷۷ دلار و ۹۸ سنت رسید.

اقتصاد آخرین جزییات از قیمت طلا جهانی (۹۹/۱۰/۰۹)

در حالی که ارزش دلار کاهش یافته و سرمایه‌گذاران از نزدیک رای گیری در سنا در مورد مصوبه افزایش رقم یارانه نقدی کرونایی به شهروندان امریکایی را دنبال می‌کنند، قیمت طلا روز سه شنبه شاهد افزایش بود.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۳ درصد رشد به ۱۸۷۷ دلار و ۹۸ سنت رسید. دیروز پس از تصویب بسته محرک مالی حدودا ۹۰۰ میلیارد دلاری تا ۱.۳ درصد افزایش داشت. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه با ۰.۱۳ درصد افزایش به ۱۸۸۲ دلار و ۸۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی شاهد کاهش بود و موجب افزایش جذابیت طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می‌کنند.

مجلس نمایندگان امریکا که اکثریت آن در اختیار دموکرات هاست روز دوشنبه به نفع پیشنهاد ترامپ مبنی بر افزایش رقم یارانه‌های کرونایی به ۲۰۰۰ دلار رای داد و سرنوشت این مصوبه اکنون در دستان سناست که اکثریت آن در اختیار جمهوری خواهان قرار دارد.

قیمت طلا از ابتدای امسال میلادی تاکنون و عمدتا به دلیل بسته‌های محرک مالی اقتصادهای جهان شاهد رشد بیش از ۲۴ درصدی بوده است.

توزیع ۲۰۰ میلیون دوز اولیه واکسن کرونای ساخت شرکت‌های فایزر و بیونتک در اروپا احتمالا تا ماه سپتامبر به اتمام خواهد رسید.

حجم دارایی‌های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری در بازار طلا دیروز با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به روز پنجشنبه به ۱۱۶۹.۸۶ تن رسید. بر اساس آمارهای رسمی میزان واردات طلای چین از طریق هنگ کنگ در ماه نوامبر حدود ۸۲ درصد رشد داشته است. خرید طلا از این مسیر در ماه اکتبر به شدت کاهش یافته بود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر