|
کدخبر: 143575

روحانی: جنگ اقتصادی به پایان رسید

رئیس‌جمهوری گفت: سراسر ایران در دوران تحریم اقتصادی به یک کارگاه بزرگ تبدیل شده که همه دارند در آن فعالیت می‌کنند.

اقتصاد روحانی: جنگ اقتصادی به پایان رسید

وقتی این صنعت عظیم را در کشور مشاهده می‌کنیم، در واقع قدرت ایران را می‌بینیم که این ملت بزرگ در همه زمینه‌ها از جمله در عرصه صنعت، اقدامات بزرگی انجام داده است.

سراسر ایران در دوران تحریم اقتصادی به یک کارگاه بزرگ تبدیل شد

وی تصریح کرد: سراسر ایران در دوران تحریم اقتصادی به یک کارگاه بزرگ تبدیل شده که همه دارند در آن فعالیت می‌کنند. کسی نمی‌تواند نسبت به این ملت حرفی بزند چراکه این ملت تحت تسلیم توطئه‌های دیگران قرار نمی‌گیرد.

رئیس‌جمهوری ضمت تبریک میلاد حضرت مسیح بیان کرد: در روایات ما آمده در زمان ظهور حضرت ولی عصر(عج) یکی از انبیائی که همراه ایشان می‌آیند حضرت مسیح هستند.

روحانی تاکید کرد: کسی نمی‌تواند نسبت به این ملت حرفی بزند چراکه مردم ایران تسلیم توطئه‌های دیگران نمی‌شوند. امروز طرح‌هایی به ارزش یک میلیارد یورو آن هم در شرایط جنگ اقتصادی در یک روز در سه استان غربی کشور افتتاح شد.

تبریک روحانی به فرماندهان جنگ اقتصادی

روحانی ضمن تبریک به فرماندهان جنگ اقتصادی تصریح کرد: در طرح‌های پتروشیمی ۷۰ درصد ساخت ایران است و یک ضربه بزرگ به استکبار جهانی است که می‌خواست همه مردمایران در صف‌های طولانی نان باشند و کارخانه‌ها بسته باشد و یک همچین چیزی محقق نشد و اگر این جنگ ۳۰ سال هم به طول بیانجامد باز هم مردم ایستادگی می‌کنند.

 عُمر جنگ اقتصادی به پایان آمده است

وی تاکید کرد: عُمر این جنگ به پایان آمده و آن کسی که فرماندهی شرورانه این جنگ را به‌دست آورده بود در هفته‌های آخر عمر سیاسی خود است و این ملت سربلند خواهد بود. اینگونه تحریم‌ها از سوی شروری مثل ترامپ برای تحریم‌ شدگان افتخار است اما این ملت برای همیشه تاریخ زنده و سربلند خواهد بود همانطور که در طول تاریخ سربلند بوده است.

رئیس‌جمهوری گفت: یک کار بزرگی از سال‌ها پیش برای یک خط بزرگ خوراک پتروشیمی در غرب کشور انجام شده بود. ما توانستیم پتروشیمی را از لحاظ وزنی و ارزشی به دوبرابر سال ۹۲ برسانیم. پیش از این پتروشیمی برای ما صرفاً ۱۱ میلیارد دلار ارزش داشت اما امروز این رقم بیش از دو برابر افزایش یافته است.

روحانی خاطر نشان کرد: علت اینکه خارجی‌ها از این دولت خیلی عصبانی هستند این است که ما در این دولت به خودکفایی‌هایی رسیدیم. ما قبلا بنزین و گازوئیل را وارد می‌کردیم اما الان صادر می‌کنیم.

این دولت ریل‌گذاری برای دولت بعد هم انجام داد

روحانی بیان کرد: خوشحالم این دولت ریل‌گذاری برای دولت بعد هم انجام داده است. ما برنامه‌ریزی برای سال‌های ۱۴۰۴ و ۱۴۰۶ را هم می‌گوئیم و خط برای سال‌های بعد گذاشته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه در فناوری روز به روز جلو می‌رویم، خاطر نشان کرد: آدم تا با چشم نبیند باورش نمی‌شود این جوانان و متخصصان ما چه کارهای عظیمی انجام داده‌اند. الان می‌بینیم در بخش کرونا وقتی می‌گوئیم شوینده، ونتیلاتور و‌ای سی یو؛ ما به هیچکدام از اینها برای واردات خارجی نیاز نداریم. ما در فناوری روز به روز در حال پیشرفت هستیم.

رئیس‌جمهوری با اشاره به نقش بازار در اقتصاد کشور بیان کرد: این بازار است که دعوت بکار می‌کند. بازار خارجی و داخلی هر دو مهم است. ما بحمدالله امروز بازار، فناوری و مواد او.لیه را داریم.

تحریم کار مشترک تندروهای امریکا، صهیونیسم و ارتجاع منطقه‌ای است

وی با اشاره به اینکه دشمن در بخش نفت خواست درآمدهای نفتی را کاهش دهد، گفت: به تعبیر رهبری ما اول باید اثر تحریم نفتی را برداریم لذا دولت با جایگزینی محصولات پتروشیمی اثر تحریم را کاهش داد. تحریم کار مشترک تندروهای امریکا، صهیونیسم و ارتجاع منطقه‌ای است. ما باید آتش (تحریم) را هر چه سریعتر خاموش کنیم. ما نیاز به ترحم نداریم. من به مردم عزیزمان نوید می‌دهم ما در سال آینده و پایان امسال، شرایط بهتری در معیشت و سلامت خواهیم داشت.

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه تا پایان سال به قول خود برای احیاء دریاچه ارومیه عمل خواهیم کرد، افزود: بسیاری با اهداف مورد نظر دشمن تحریم شده‌اند، اما بیشتر هدف آنها در جنگ اقتصادی تحریم بخش‌های نفت و بانکی بوده که این دو بخش مورد بمباران روزانه دشمن قرار گرفته است اما در عین حال این سرافرازان همچنان به خوبی ایستاده‌اند. امسال ۱۷ طرح بزرگ پتروشیمی را تا پایان سال افتتاح می‌کنیم.

وی بیان کرد: دشمنان دهها برنامه تشکیل دادند، آنها می‌گفتند، مگر می‌شود آب و گاز و برق مجانی شود، این اقدام تابه حال در دنیا اجرا نشده است، چگونه می‌خواهند در ایران اجرا کنند.

رئیس‌جمهوری در خاتمه گفت: با همه توان در سایه کم‌اثر کردن این تحریم و نابودی این تحریم هستیم البته همه باید دست به‌دست هم دهیم. قوای سه‌گانه، ارکان کشور و رهنمودهای مقام معظم رهبری راهگشای ما بود و در آینده خواهد بود و به مردم عزیزمان نوید می‌دهم که ان‌شاء الله سال آینده و پایان امسال روز به روز شاهد شرایط بهتری در معیشت، سلامت، تولید و در شکستن تحریم خواهیم بود.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر