|
کدخبر: 142297

کاهش چشمگیر قیمت سکه در بازار بعدازظهر امروز + جزییات

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (پنجشنبه) با ۵۰۰ هزار تومان کاهش نرخ نسبت به روز گذشته به بهای ۱۲ میلیون تومان معامله شد.

اقتصاد کاهش چشمگیر قیمت سکه در بازار بعدازظهر امروز + جزییات

در ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه روز پنجشنبه، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۱۲ میلیون تومان رسید، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به نرخ ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزارتومان معامله شد.

همچنین نرخ نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ربع سکه به بهای چهار میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز به نرخ ۲ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان مبادله شد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۳۵ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای چهار میلیون و ۹۲۰ هزار تومان رسید.

انس جهانی طلا نیز امروز با ثبات نسبت به آخرین ساعات کاری روز گذشته به نرخ یک‌هزار و ۸۷۴ دلار و ۵۶ سنت فروخته شد.

در هفته‌های اخیر نرخ سکه و طلا متأثر از بازار ارز روند کاهشی داشت و نوسان ارزی و سیر نزولی نرخ ارز روی بازار طلا نیز تأثیر گذاشت.

از سوی دیگر کاهش نرخ اونس جهانی طلا نیز باعث افت نرخ طلا و سکه شده است، به نظر کارشناسان احتمال افت بیشتر اونس جهانی طلا در هفته‌های آینده وجود دارد.

آغاز توزیع واکسن کرونا و بهبود شرایط اقتصادی در ماه‌های آینده، میزان استقبال از طلا به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری را کاهش خواهد داد.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر