|
کدخبر: 141817

آخرین قیمت جهانی طلا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۱ درصد افزایش به ۱۸۳۴ دلار و ۹۱ سنت رسید.

اقتصاد آخرین قیمت جهانی طلا

در حالی که ارزش دلار تضعیف شده، قیمت طلا امروز اندکی افزایش داشت، اما شروع واکسیناسیون کرونا در امریکا و کانادا سبب شده تا امیدها در مورد ترمیم سریع اقتصاد جهانی زنده شود و همین مسئله اشتها برای خرید طلا را کاهش داده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۱ درصد افزایش به ۱۸۳۴ دلار و ۹۱ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه با ۰.۳۱ درصد رشد به ۱۸۳۷ دلار و ۸۰ سنت رسید.

مایکل مک کارتی تحلیلگر بازارهای فلزات گرانبها در موسسه سی ام سی مارکتس گفت: «کاهش نسبی ارزش دلار دلیل افزایش جزئی قیمت طلا بوده است.» وی افزود، فعالان بازار منتظر نشست بعدی فدرال رزرو هستند.

به دنبال پیشرفت در مذاکرات مربوط به بسته محرک مالی جدید دولت امریکا و در حالی که قانون‌گذاران در خصوص تقسیم بسته محرک مالی به دو بسته کوچک تر ابراز خوش بینی کرده اند، ارزش دلار امروز در نزدیکی پایین‌ترین رقم بیش از ۲ سال و نیم گذشته در نوسان بود.

عاملی که مانع از رشد بیشتر قیمت طلا شده، آغاز واکسیناسیون کرونا در امریکا در روز دوشنبه بود. یک پرستار بخش مراقبت‌های ویژه در نیویورک نخستین فردی بود که این واکسن را در امریکا دریافت کرد.

مک کارتی افزود: «درحال‌حاضر ما در اوج خوش بینی‌ها نسبت به واکسن کرونا قرار داریم... بنابراین حتی اگر تحول دیگری هم در کار نباشد، ممکن است به‌تدریج این خوش بینی فروکش کند و شاهد افزایش تدریجی قیمت فلز زرد باشیم.»

در همین حال، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان همچنان در حال افزایش است و کشورهای هلند، آلمان و انگلیس اقدامات محدود‌کننده بیشتری را به اجرا گذاشته‌اند. در امریکا شمار قربانیان از مرز ۳۰۰ هزار نفر عبور کرده است.

منبع: افکارنیوز

ارسال نظر