|
کدخبر: 137698

گوشت قرمز به این دلیل بازهم گران می شود!

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی می‌گوید: دام زنده به کشورهای عربی از جمله عراق صادر می‌شود، چنانچه این رویه ادامه پیدا کند قیمت گوشت در بازار گران می‌شود.

اقتصاد گوشت قرمز به این دلیل بازهم گران می شود!

فعالان بازار گوشت قرمز از رونق قاچاق دام زنده خبر می‌دهند. رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در این مورد می‌گوید: «گزارش‌های تازه‌ای مبنی بر قاچاق دام زنده از میاندوآب به کشورهای عربی از جمله عراق به دست ما رسیده است که چنانچه با این اقدام برخورد نشود، ممکن است قیمت گوشت در بازار دوباره گران شود.»

هر چند که قیمت گوشت همچنان روند ثابتی دارد اما علی اصغر ملکی می‌گوید: از هفته گذشته تاکنون قیمت گوشت تغییری نکرده است. همچنین شقه گوشت بدون دنبه بین 115 تا 120 هزار تومان فروخته می‌شود.

فعلا قیمت گوشت گران نشده است اما با قاچاق دام زنده احتمال دارد قیمت گوشت دوباره گران شود؛ چرا که دامداران در غرب کشور دام زنده را با قیمت بیشتری به دلالان یا قاچاقچی‌ها می‌فروشند که همین موضوع انگیزه قاچاق دام را افزایش داده است.

در خرید گوشت شتاب‌زده عمل نکنید

او در توصیه‌ای به مردم گفت: از مردم می‌خواهیم که در خرید گوشت شتاب‌زده عمل نکنند، چرا که گوشت قرمز به اندازه نیاز در کشور وجود دارند.

ملکی با انتقاد از اختلال در حمل و نقل گوشت گفت: به دلیل تعطیلی‌ها و محدودیت‌های کرونایی سایت شرکتهای باربری‌ قطع شده که با این اقدام دامپزشکی‌ هم نمی‌تواند مجوز فروش دام را صادر کند، به همین دلیل سرعت حمل گوشت از شهرستان‌ها به تهران کُند شده است. این رویه ادامه پیدا کند، قیمت گوشت گران می‌شود.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر