|
کدخبر: 134037

معامله گران سکه شکست خوردند

قیمت سکه روز گذشته به ابتدای کانال ۱۳ میلیون تومان رسید، معامله گران فردایی تلاش کردند مانع کاهش قیمت به مرز ۱۲ شوند اما به نظر می‌رسد آنچه در بازی سکه نقش اصلی را دارد قیمت دلار است، معامله گران فردایی و قیمت طلا فقط می‌توانند نقش مکمل بازی کنند.

اقتصاد معامله گران سکه شکست خوردند

سکه امامی در کانال میانه ۱۳ میلیون تومانی قرار گرفته است. میانه به این معنا که با کف قیمت حدود ۲ میلیون تومان فاصله دارد و همین میزان فاصله هم حدودا با سقف قیمت ایجاد شده است. در واقع سکه اگر بخواد به سوی کف قیمتی حرکت کند، بار دیگر می‌تواند به کانال ۱۱ میلیون تومانی بازگردد و در صورتی که بخواهد تحرک افزایشی انجام دهد، سقف ۱۵ میلیون و۲۰۰ هزار تومانی را پیش رو دارد.

در روزهای اخیر، سقوط قیمت طلا موجب شده است که قیمت سکه تحت فشار قرار بگیرد و حتی حباب آن زیاد شود. با این حال، روند ماه‌های اخیر به خوبی نشان داده است که روند قیمت سکه را جهت حرکتی دلار مشخص می‌کند و اونس طلا بیشتر نقش ضربه گیر افزایشی یا کاهشی را بازی کرده است. در این شرایط، می‌توان مقصد بعدی قیمت سکه را با قیمت دلار ردیابی کرد پیش‌بینی معامله گران از مقصد سکه در مسیر صعود این گونه است" حضور دوباره دلار بالای مرز ۲۸هزار تومانی می‌تواند، سکه را در گام اول به کانال ۱۴ میلیون تومانی ببرد، اما اگر دلار وارد فاز نزولی شود چه اتفاقی خواهد افتاد بازگشت قیمت دلار به زیر ۲۷ هزار تومان، سکه را به سوی کانال ۱۲ میلیون تومانی بازخواهد گرداند. در واقع سکه در یک روند میان مدت با کف قوی ۱۲ میلیون و سقف قوی تر ۱۴ میلیون روبه‌رو است.

مقاومت بیشتر در بازار سکه

شاید برخی دلاربازان موفق شده باشند، ارز خود را در قیمت‌های بالاتر عرضه کرده باشند، ولی معامله گران سکه تا حدی به دلیل نزول شدید اونس در رسیدن به این هدف ناکام ماندند. این مسئله می‌تواند در کوتاه مدت مقاومت سکه ای‌ها برای افت قیمت نسبت به بازیگران دلار را بیشتر کند، امری که می‌تواند منجر به افزایش بیشتر دامنه حباب شود.

در مورد سکه‌های کوچک مانند نیم و ربع هم می‌توان گفت که خرید آنها با توجه به حبابی که دارند، نسبت به سکه امامی با ریسک بیشتری همراه است. حباب سکه امامی به لطف نوسان قیمت دلار به زیر یک میلیون تومان رسید و حباب ربع نیز به زیر دو میلیون تومان. به نظر می‌رسد برخی معامله گران با یک جهش دیگر، برخی از سکه‌های کوچک خود را حداقل با سکه امامی یا دلار جایگزین کنند، اگر نخواهند از بازار به طور کلی خارج شوند.

منبع: اقتصاد نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    قیمت سکه باید چهار میلیون شود

ارسال نظر