|
کدخبر: 132798

بازار خودرو چقدر ریزش می کند؟

خودرو امروز در حالی در بازار تهران بی قیمت شد که پیش بینی فعالان این بازار بر ریزش قریب الوقوع قیمت ها دلالت دارد.

اقتصاد بازار خودرو چقدر ریزش می کند؟

ریزش سه هزار تومانی قیمت دلار در بازار امروز شرایط ویژه ای را در بازارهای موازی مانند خودرو ایجاد رد. امروز کمتر کسی دست به خرید خودرو در بازار زد اما آنچه اهمیت داشت این بود که خودروها با تغییرات بسیار بالای قیمت در فضای مجازی فایل شد.

 قیمت هر دستگاه پراید ۱۱۱ در حالی دیروز ۱۳۳ میلیون تومان گزارش شد که امروز فروشندگان وعده تخفیف هایی تا ۵ میلیون تومان را می دادند. پیش تر سعید موتمنی، رییس اتحادیه نمایشگاه داران اعلام کرده بود در صورت ریزش قیمت دلار به محدوده ۲۰ هزار تومان و کمتر، قیمت هر دستگاه پراید حتی تا کمتر از صد میلیون تومان نیز کاهش خواهد داشت  این بدان معناست که قیمت ها در بازار خودرو در حال نزدیک شدن به رقم واقعی خود است و حباب شکل گرفته در این بازار تحت تاثیر کاهش قیمت دلار تخلیه خواهد شد.

خودرو

 قیمت هر دلار امروز تا کانال ۲۶ هزار توان عقب نشینی کرد و صرافان می گویند روز شنبه روز بزرگ ریزش قیمت ها در بازار خواهد بود. قیمت هر دستگاه خودر نیز امروز هر چند به دلیل نبود معامله با ریزش قابل توجهی همراه بود اما فروشندگان قول‌های بزرگ برای تخفیف می دادند. فعالان بازار خودرو هتفه آینده را هفته پرنوسان بازار می دانند و معتقدند قیمت ها در این بازار چندان قابل اعتماد نخواهند بود اما بعد از ثبات قیمت دلار و مشخص شدن چشم‌انداز پیش رو به تدریج بازار خودرو می تواند خود را بازیابی کرده و خرید  فرش آغاز خواهد شد. پیش بینی ها نشان می دهد خودروهایی در محدوده ۱۱۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان مستعد ریزش ۱۰ میلیون تومانی قیمت، خودروهایی در محدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان آماده ریزش تا ۱۵ میلیون تومان و خودروهای گران‌تر مستعد ریزش بالاتر قیمت ها هستند اما به نظر می رسد به دلیل شرایط خاص حاکم بر بازار شرایط چندان اماده خرید و فروش نباشد.

 

منبع: خبر آنلاین
  • ایمان ارسالی در

    ماشینهای خارجی چی . اونا چرا پایین نمیاد . یه ماشین ۲۰۰ میلیونی الان شده ۸۰۰ میل یون . چرا کسی جلوی اینا رو نمیگیره . گیر دادید به پراید و پژو . بابا دست خوش .

ارسال نظر