|
کدخبر: 132378

چرا بوی ریزش قیمت خودرو به مشام می رسد؟

کاهش قیمت خودرو در دو هفته اخیر، افزایش تولید خودروسازان، ادامه طرح‌های پیش‌فروش و فروش فوق‌العاده خودروسازان و احتمال ارزانی قیمت دلار، چهار نشانه مهم برای بازار خودرو در روزهای آینده است. آیا ریزش قیمت در بازار خودرو محتمل است؟

اقتصاد چرا بوی ریزش قیمت خودرو به مشام می رسد؟

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفته است: چنانچه بانک مرکزی بازار ارز را بعد از انتخابات آمریکا کنترل نکند، ممکن است قیمت خودرو در بازار افزایش یابد اما روند قیمت دلار همانند دو هفته گذشته کنترل شود قیمت خودرو هم روند نزولی خواهد داشت.

از سوی دیگر سه خودروساز داخلی طی هفت ماه امسال در مجموع ۴۹۶ هزار و ۸۷۶ دستگاه انواع محصولات را به تولید رسانده‌اند تا در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته حدود ۱۳ درصد افزایش تیراژ را تجربه کنند.

همچنین سیاست پیش‌فروش خودروسازان ادامه دارد و روز چهارشنبه قرعه‌کشی خودروهای فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو است.

علاوه بر این‌ها، در صورت پیروزی بایدن ممکن است بازار خودرو متاثر از کاهش قیمت احتمالی دلار، یک روند نزولی به خود بگیرد. به اعتقاد، فیروز نادری، یک کارشناس بازار خودرو، چنانچه بایدن پیروز انتخابات باشد، قیمت خودروها مجدد ارزان می‌شود. اما آیا بازار خودرو طبق انتظار عمل خواهد کرد؟

در هفته گذشته هرچند مجوز افزایش ۲۵ درصدی قیمت از مبدا به خودروسازان ابلاغ شد اما برخلاف انتظار، بازار خودرو بی‌توجه به مجوز اخیر روند نزولی به خود گرفته بود.

منبع: تجارت نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    ما چهل ساله کرونا داریم حس بویایی خودمون رو از دست دادیم همش بوی ارزانی به مشام میرسه ولی ارزانی وجود نداره

  • ناشناس ارسالی در

    اول بگو ایران زن چین است یا روسیه بعد هم برو گوتو بخور

ارسال نظر