|
کدخبر: 130820

آخرین قیمت جهانی طلا (۹۹/۸/۶)

پس از آنکه موج جدید شیوع کرونا نگرانی‌ها از روند کند ترمیم اقتصاد جهانی را شدت بخشیده و موجب افزایش تقاضا برای خرید طلا شده است، نرخ فلز زرد روز سه شنبه شاهد افزایش بود.

اقتصاد آخرین قیمت جهانی طلا (۹۹/۸/۶)

پس از آنکه موج جدید شیوع کرونا نگرانی‌ها از روند کند ترمیم اقتصاد جهانی را شدت بخشیده و موجب افزایش تقاضا برای خرید طلا شده است، نرخ فلز زرد روز سه شنبه شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا امروز با ۰.۳۷ درصد افزایش به ۱۹۰۹ دلار و ۱۹ سنت رسید. نرخ طلا در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر هم با ۰.۳۴ درصد افزایش به ۱۹۱۲ دلار و ۲۰ سنت رسید.

هووی لی تحلیلگر بانک او سی بی‌سی در این باره گفت: «با توجه به افزایش جهانی موارد ابتلا به کرونا به ویژه در کشورهای غربی، جذابیت طلا به عنوان یک محل سرمایه‌گذاری امن در حال افزایش است.»

با این حال به گفته لی تا زمان مشخص شدن نتیجه انتخابات امریکا نرخ طلا احتمالا در نزدیکی رقم ۱۹۰۰ دلار باقی خواهد ماند.

بسیاری از کشورها از جمله امریکا، روسیه و فرانسه در حال ثبت آمارهای بی‌سابقه ابتلای به کرونا هستند و برخی از آنها محدودیت‌های جدیدی را به اجرا گذاشته‌اند.

بلاتکلیفی در مورد بسته محرک مالی جدید امریکا سبب شده تا قیمت‌ها در بازار طلا طی هفته‌های اخیر نوسان چندانی نداشته باشد. نرخ طلا اکنون حدود ۸ درصد با رقم بی‌سابقه ۲۰۷۲ دلاری ثبت شده در ماه اوت فاصله دارد.

در همین حال، نانسی پولسی رئیس مجلس نمایندگان امریکا ابراز امیدواری کرده که تا قبل از انتخابات توافقی با کاخ سفید بر سر بسته محرک مالی جدید به‌دست بیاید. اما لری کودلوف، مشاور اقتصادی کاخ سفید دیروز به خبرنگاران گفت که سرعت مذاکرات کند شده است.

قیمت طلا تحت تاثیر اقدامات محرک اقتصادی بی‌سابقه بانک‌های مرکزی و دولت‌های جهان جهت مقابله با تاثیرات بحران کرونا، از ابتدای امسال تاکنون حدود ۲۶ درصد افزایش داشته است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر