|
کدخبر: 130153

گلکسی S۲۱؛ پرچمدار جدید‌ سامسونگ

شرکت سامسونگ می‌خواهد با عرضه یک تلفن هوشمند برجسته و ارزان قیمت بازار تلفن‌های هوشمند را غافلگیر کند. گفته می‌شود این تلفن ترکیبی از برتری‌های گلکسی و نوت خواهد بود.

اقتصاد گلکسی S۲۱؛ پرچمدار جدید‌ سامسونگ

باتوجه به عرضه تلفن‌های مختلف از سوی شرکت‌های بزرگ جهان و در نهایت رونمایی از آیفون ۱۲ اپل به نظر می رسید که باید دیگر تقویم رونمایی تلفن‌های همراه هوشمند در سال ۲۰۲۰ را بست و در بایگانی‌ها قرار داد.

اما گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که شرکت سامسونگ ایده‌های دیگری در سر دارد. نشریه کره‌ای MTN در گزارشی به نقل از منابع زنجیره تامین سامسونگ ادعا می‌کند که این شرکت طی شش هفته آینده قدم‌های نهایی خود را برای تولید پرچمدار بعدی تلفن‌های سری گلکسی برمی‌دارد. به نظر می‌رسد سامسونگ به دنبال انتشار زود هنگام این تلفن‌ها است و در گزارش این نشریه حتی دسامبر ۲۰۲۰ را به عنوان گزینه شرکت برای تاریخ انتشار ذکر شده است.

گویا منطق نهفته پشت این اقدام، فروش ضعیف سامسونگ S۲۰ باشد و شرکت کره‌ای به دنبال پاسخی فعالانه به شرایط سریعا در حال تغییر بازار است. منابع خود SamMobile از گزارش نشریه MTN در مورد تاریخ انتشار زودهنگام ژانویه ۲۰۲۱ که ظاهرا برای فروش اولیه Galaxy S۲۱ در نظر گرفته شده است، پشتیبانی کردند. البته این مسئله تفاوت چندانی ایجاد نمی کند و چه انتشار در دسامبر ۲۰۲۰ باشد و چه در ژانویه ۲۰۲۱، به نظر می‌رسد پرچمدار سامسونگ زودتر از حد معمول و مورد انتشار به بازار وارد می‌شوند.

جنگ بر سر سهم بازار و سیاست‌های تهاجمی سامسونگ

عرضه زود هنگام گلکسی اس ۲۱ هم می‌تواند شایعه‌ای عجیب باشد و هم می‌تواند اتفاقی کاملا عملی باشد. حتی می‌توان شرط بندی کرد که سامسونگ تغییرات اساسی در قیمت‌گذاری خود انجام ‌می‌دهد تا در تاریخ انتشار جدید خود آن را به بازار عرضه کند. رخ دادن چنین اتفاقی ممکن است در یک سال غیر معمول و حتی بعید باشد، اما فراموش نکنیم که ۲۰۲۰ یک قصه‌ متفاوت برای جهان است.

جنگ شدیدی برای پول شما در جریان است، به این معنی که تولیدکنندگان تجهیزات اصلی با کارهای عجیب و غیرمعمول خود امسال ما را شوکه کردند. شرکت اپل چهار مدل آیفون ۱۲ را برای دستیابی به تمام محدوده‌های قیمت به بازار عرضه کرد، گوگل نیز برای اولین بار در سال‌های اخیر از ساخت یک تلفن‌هوشمند پرچمدار رده اول امتناع ورزید و سامسونگ نیز یک گوشی میان رده فوق العاده را درست پیش از گوگل و اپل منتشر کرد. حتی تاریخ انتشار تقریبا همه شرکت‌ها به دلیل شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ نیز تغییر کرد.

تلفن‌های همراه S۲۰ FE نمونه بسیار خوبی از سیاست‌های تهاجمی شرکت کره‌ای است. نه تنها عجیب و شگفت‌آور به نظر می‌رسید، بلکه به دلیل مشخصات صفحه نمایش‌، دوربین و پردازنده‌اش نیز به طرز شگفت‌آوری ارزان بود. سامسونگ از اینکه تمام تلاش خود را برای به چنگ آوردن مشتری‌های اپل انجام دهد، هیچ ابا یا عذاب وجدانی ندارد.

پنج سال پیش شرکت کره‌ای برای مدت کوتاهی تبلیغاتی پر سر و صدایی را انجام داد که به دارندگان آیفون اجازه داد تا نوت ۵ و گلکسی S۶ که پرچمداران جدید سامسونگ بودند را با قیمت ۱ دلار و به مدت ۳۰ روز تست کنند. سپس برنامه سخاوتمندانه تجارت این شرکت درباره مدل‌های جدید تر از راه رسید که سامسونگ به قیمت ۴۰۰ دلار آیفون X ۲۰۱۷ و به قیمت ۳۵۰ دلار آیفون ۸ پلاس را از مشتریان خود در ازای خرید تلفن همراه جدید سامسونگ خریداری می‌کرد.

در ادامه سیاست تبلیغاتی این شرکت، در حال حاضر به تمام مشتریان تلفن‌های گلکسی ۲۰۲۰ که دارای تکنولوژی ۵G هستند، به مدت سه ماه Xbox Game Pass Ultimate و کنترلر Moga XP۵-X Plus را به صورت رایگان ارائه می دهد که ارزشی برابر با حدودا ۱۱۵ دلار دارند!

درک این استراتژی همه جانبه و گیج کننده سامسونگ البته کار سختی نیست. با توجه به شرایط دشوار اقتصادی که همه تولیدکنندگان تجهیزات اصلی با آن درگیرند چنین چیزهای چندان مایع تعجب نیست. دقیقا به همین دلیل نیز انتشار زود هنگام Galaxy S۲۱ چندان اتفاق بعید و دور از دسترسی به نظر نمی‌رسد.

پرچمدار جدید سامسونگ؛ ارزان و شگفت انگیز

آن گونه که به نظر می‌رسد قیمت سامسونگ گلکسی S۲۱ حتی بسیار ارزان‌تر از مدل قبلی خود است. تلفن‌های گلکسی S۲۰ درست قبل از بدترین سقوط اقتصادی تاریخ که ناشی از ضربه کووید-۱۹ بر جهان بود به بازار آمدند. احتمالا دیگر آن برچسب قیمت‌های چشم نواز ۱۳۹۹ دلاری S۲۰ Plus Ultra هم به این زودی‌ها دیگر تکرار نخواهد شد یا حداقل تا زمانی که تقریبا همه شرکت‌ها در رقابت با یکدیگر قیمت‌ها را حفظ می‌کنند نمی‌توان منتظر تکرار آن اعداد بود.

گزارش نشریه MTN همچنین به طرز شگفت انگیزی ادعا می‌کند که مدل برتر گلکسی S۲۱ با قلم‌هایS و بدون ویژگی‌های Note ارائه می‌شود. در واقع این تصمیم نسل تلفن‌های پف کرده و بسیار حجیم سامسونگ را در معرض انقراض قرار می‌دهد. پیش‌تر نیز شایعاتی در مورد ادغام تلفن‌های نسل گلکسی اس و نسل نوت از سوی سامسونگ به گوش رسیده بود، اما در شرایط فعلی انتشار مدلی این چنینی تصمیمی منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

به نظر می‌رسد گلکسی اس ۲۱ شرکت سامسونگ ترکیبی عالی از یک گوشی جدید از نسل Galaxy S باشد که همزمان بهترین قابلیت‌های یک تلفن نوت را نیز در اختیار شما می‌گذارد. این پرچمدار جدید سامسونگ با قیمتی مقرون به صرفه تر، خیلی سریعتر از حد انتظار شما با استفاده از سیاست‌های موثر تبلیغاتی سامسونگ که امکان مبادله تلفن قدیمی شما با تلفن همراه جدید را ممکن می‌کند و جایزه‌های ایکس باکسی آن می‌تواند رقبا را در بازار سال آینده دچار مشکل کند، آن هم درست در زمانی که جنگ و رقابت میان شرکت‌ها برسر باقیمانده درآمد بسیار تشدید شده است.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر