|
کدخبر: 127414

شوک جدید به بازار طلا، ارز و بورس

با اعلام وعده دونالد ترامپ مبنی بر اینکه واکسن کرونا را رایگان در اختیار مردم قرار می‌دهد به نظر می‌رسد باید منتظر واکنش بازارهای مختلف بود.

از آنجایی که اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره توزیع رایگان واکسن کرونا را باید در راستای کاهش نااطمینانی‌ها برای بازارها تلقی کرد، محتمل است که قیمت طلا در بازار جهانی عقب‌نشینی کند و در مقابل ارزش دلار افزایش یابد و بازار سهام آمریکا و آسیا روندی صعودی به خود بگیرند.

در تجربه اعلام ابتلای ترامپ به کرونا بازارهای سهام آمریکا و آسیا واکنش آنی نشان دادند و منفی شدند. به همین دلیل از نگاه خیلی از کارشناسان احتمالا با اعلام وعده توزیع واکسن رایگان کرونا توسط ترامپ به نظر می‌رسد بازارهای سهام واکنش آنی مثبت از خود نشان دهند.

احتمالا در بازار داخلی ایران نیز این خبر اثراتی داشته باشد. کاهش نااطمینانی در بازارهای طلا و ارز به معنای نزولی شدن قیمت‌هاست که به دلیل نزولی بودن احتمالی قیمت جهانی طلا، احتمالا میزان کاهش قیمت در بازار طلای داخلی از دلار هم بیشتر باشد. با این حال در بازار سهام ایران تجربه نشان داده که از اخبار خارجی مثل تحریم کمتر متاثر شده و به گفته کارشناسان ممکن است این خبر حتی اثر مثبت بر برخی از نمادهای صنایع بزرگ بگذارد و در مقابل برخی از نمادها از جمله دارویی‌ها اثر منفی بگیرند.

 

 

منبع: تجارت نیوز
 • ناشناس ارسالی در

  بگم این افزایش تو سر من بخوره........ باباگرونی داره بیداد میکنه یک فقط ما بازنشستگان لشگریوکشوری داریم پس بقیه چی دل ندارن کدام افزایش حقوق تامین اجتماعی تو خرداد داشته عقب افتاده شدن افزایش سال نود و هشت ک باید در فروردین پرداخت میشد تو ماه خرداد دادن یعنی مال ماه خرداد بعد فروردین و اردیبهشت دادن چقدر دروغ خسته نشدین

 • ار ارسالی در

  دولت دروغگووحباب ساز ‌ترقه فروش ومشغول مال اندوزی مسیولین هرروز شده کاش مردم که ادعای مسلمان بودن دارن قیام کنن وجلوی ستمگری رابگیرند وکاش رهبری ورود کند به گرانی بی دلیل

 • ناشناس ارسالی در

  دولت خودش عامل گرانی است

 • ناشناس ارسالی در

  هیچ دولتی عامل گرانی نیست بلکه این سیاستمداران راهزن هستند که به دنبال تورم گرانی هستند

 • جانباز ارسالی در

  سلام. امروز آسایش. پولداری.
  در خوب دورغ گفتن.ولقمه. حرام خوردن است، نه تخصص.سواد خدمت.. یاعلی ایرانیم.ایرانی.

 • وحید ارسالی در

  ای دولت بی تدبیر مشکل اقتصاد ما
  دزدانی هستند که سکان آن را به دست گرفتند و کشتی اقتصاد را به ساحل خودی هدایت میکنند.
  لعنت بر ظالم
  خداوجودداردوبه زودی حق مظلومین را از گلوی زورگویان و نامردمان بیرون خواهد کشید.

 • صالحی ارسالی در

  دولت. انسانیت را سر برید

ارسال نظر