|
کدخبر: 126375

پرسشی بزرگ درباره سهام عدالت

رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس گفت: سازمان خصوصی سازی باید علت خروج ۶۰۴ شرکت را از لیست واگذاری‌ها اعلام و بگوید، چرا برخی شرکت‌های سودده از فهرست سهام عدالت خارج و برخی شرکت‌های زیانده جایگزین آنها شده‌اند.

سیدشمس‌الدین حسینی در نشست بررسی نحوه اجرای قانون سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در حوزه خصوصی‌سازی و سهام عدالت گفت: کمیسیون اصل ۴۴ قانون اساسی پشتوانه دولت و وزارت امور اقتصادی و دارایی بوده و هست و دولت می تواند از کانال کمیسیون اصل ۴۴ بسیاری از موانع سرمایه‌گذاری و توسعه بخش خصوصی را برطرف کند.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی تاکید کرد: دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارش‌هایی که به کمیسیون و مجلس ارائه می‌دهند، اصل نظارت را ملاک قرار داده و براساس قانون و وظایف دستگاه‌ها اعلام کنند که هر دستگاه چه عملکردی داشته است.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد اظهار کرد: برخی زیر مجموعه های دولت مانع واگذاری ها هستند و اگر دولت از ظرفیت این کمیسیون استفاده کند، می تواند موانع را از سر راه تصمیمات و انجام تکالیف قانونی خود بردارد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در این جلسه از رئیس سازمان خصوصی سازی خواست تا طی گزارشی علت خروج ۶۰۴ شرکت از لیست واگذاری‌ها را اعلام و بگوید، چرا برخی شرکت‌های سودده از فهرست سهام عدالت خارج و برخی شرکت‌های زیان ده جایگزین آنها شده‌اند؟

وی افزود: بیش از ۴۹ میلیون نفر دارنده سهام عدالت با جابه جایی شرکت‌ها و تغییر رویکرد و تصمیمات دولت دچار خسران و زیان می شوند و باید به تمام تبعات تصمیماتی که گرفته می‌شود، توجه کرد. سازمان خصوصی سازی باید مراقبت باشد تا واگذاری ها منجر به تدوام مدیریت دولت نشود.

حسینی با اشاره به برخی واگذاری‌ها که محل ایراد قرار گرفته است، اظهار کرد: سازمان خصوصی سازی گزارش این موضوع را به کمیسیون ارائه کند.

همچنین در ابتدای این نشست صالح رئیس سازمان خصوصی سازی گزارشی از روند واگذاری‌ها ارائه و از کمیسیون خواست تا به منظور هماهنگی در تصمیمات، همه موارد مربوط به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در این کمیسیون بررسی و تصمیم‌گیری شود و در ادامه جلسه نمایندگان عضو کمیسیون اصل ۴۴ و کارشناسان دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس به ارائه دیدگاه‌ها ی خود پرداختند.

 

منبع: خانه ملت
  • ناشناس ارسالی در

    ۳۰ درصددوم فروختم چراواریزنمی کنید

  • ایران ازاد ارسالی در

    اگر احتیاج نداشتیم 30 درصد ازسهام عدالت خود را نمی فروختیم ملت ازاین کاغذ بازیها سردرنمی اورند فقط پول 30 یا60 درصد سهامشان را میخواهند صدای ملت در نیاورید این اقتصاد بیخود وبه هم ریخته ایران شاید باعث شود که مردم حتی اعذای بدن خودشان را هم بفروشند

  • ناشناس ارسالی در

    پس چرا۳۰درصدازسهام عدالت راپیشخوان دولت قبول نمیکنن خب چه کاری بودش مثل همون اول که مردم میرفتن کافینت برای فروش اینم همون کارومیکردین نکه برای فروش۳۰درصددوم باید۵۰پیشخوان دولت بریم تایکی قبول بکنه توروقرآن به فکرمردم باشیدتواین مریضی توروقرآن تغیرش بدید مثل همون اول چقدخوب بودش

ارسال نظر