|
کدخبر: 125390

احتمال کاهش قیمت دلار در بازار

یک فعال بازار ارز از احتمال کاهش قیمت دلار با توجه به سیگنال‌های مثبت موجود خبر داد و گفت: نوسان‌گیران روز گذشته سقف قیمت دلار را دیده‌اند و از آنجا که زمزمه کاهش نرخ پیش آمده، بسیاری از آنها از بازار خارج شده‌اند و آن‌هایی هم که مقاومت کرده‌اند به زودی فروشنده خواهند شد.

یک فعال بازار ارز که نخواست نامش ذکر شود درباره وضعیت بازار ارز توضیح داد: دلار روز گذشته با نزدیک شدن به کانال ۳۰هزار تومان رکورد‌های جدیدی را ثبت کرد که همین موضوع باعث شد بسیاری از دارندگان ارز، ریسک ادامه افزایش نرخ را نپذیرفته و ارزهای خود را بفروشند.

او ادامه داد: از آنجا که صعود دلار به قیمت ۳۰هزار تومان برای بسیاری از بازیگران این بازار تصور بعیدی بود، باعث شد تعداد بالایی از سفته‌بازان دلار خود را در همان نرخ ۲۹۰۰۰ تا ۲۹۳۰۰تومان بفروشند که همین هجوم فروشندگان باعث شد نرخ در ساعاتی از معاملات روز گذشته به کانال ۲۸هزار تومان بازگردد.

به گفته این فعال بازار ارز، با رسیدن دلار به نرخ ۲۹هزار تومان عطش و انتظار بسیاری از افراد برای رشد بیشتر فروکش کرد، از همین رو پیش‌بینی می‌شود که دلار در آینده نزدیک البته با شیب ملایم به سمت کاهش قیمت حرکت کند.

وی گفت: البته برخی خبرها حاکی از افزایش فروش نفت ایران و امید به رشد درآمدهای ارزی حاصل از آن است که سیگنال مثبت این موضوع هم در کنار عقب‌نشینی نوسان‌گیران احتمال کاهش نرخ در روزهای آتی را بیشتر کرده است.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر