|
کدخبر: 123122

اظهارات همتی درباره قیمت دلار

رئیس کل بانک مرکزی با تأکید براینکه نرخ‌های ارز در بازار اقتصادی نیستند و دوام ندارند در واکنش به تهدیدهای امریکا، گفت: بنظر نمی‌رسد اقدام دیگری برای استفاده در فشار حداکثری باقی مانده باشد. امریکایی‌ها از این کار بیشتر هدف تبلیغاتی دارند.

اقتصاد اظهارات همتی درباره قیمت دلار

عبدالناصر همتی در تازه‌ترین یادداشت اینستاگرامی به بیان نکاتی درباره بازار ارز پرداخت و اعلام کرد: از چند هفته پیش دولت امریکا با طرح لغو تمام معافیت‌های تحریمی و راه‌اندازی ماشین تبلیغاتی خود توسط رسانه‌های وابسته آخرین تلاش های خود را برای ایجاد التهاب در بازار ارز کلید زد.

بنظر نمی‌رسد اقدام دیگری برای استفاده در فشار حداکثری باقی مانده باشد. امریکایی‌ها از این کار بیشتر هدف تبلیغاتی دارند. طبیعی است که نوسان گیران و سود جویان در بازار ارز برای بهره گیری ازفضای تبلیغاتی، تلاش لازم به عمل بیاورند.

همانگونه که قبلا گفتم ثبات بازار برای بانک مرکزی اولویت دارد و لذا در حاشیه نرخ بازار نسبت به عرضه سنگین اقدام و اجازه آربیتراژ و نوسان گیری نخواهد داد.

بانک مرکزی ضمن افزایش عرضه در بازار ثانویه (نیما)، در راستای تسهیل و تسریع تامین ارز وارد‌کنندگان در این بازار به پتروشیمی ها، فولادی‌ها و معدنی‌ها اعلام کرد که آنها نیز می توانند ارز حاصل از صادرات خود را علاوه بر صرافی‌های بانکی، مستقیماً به صرافی‌های مجاز جهت واردات کالاهای دارای تخصیص ارز بفروشند

قبلا هم گفتم، نرخ‌های ارز در بازار، نرخ های اقتصادی نیستند و دوام نخواهند داشت. امیدوارم مردم عزیز دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر