|
کدخبر: 122192

وعده رییس مجلس برای تثبیت بورس

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: مجلس شورای اسلامی مصمم است که بازار بورس و سرمایه را حمایت، تقویت و تثبیت کند.

اقتصاد وعده رییس مجلس برای تثبیت بورس

محمدباقر قالیباف در آغاز جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی درباره محتوای جلسه غیرعلنی امروز مجلس گفت: جلسه غیرعلنی امروز که بیش از دو ساعت و نیم به طول انجامید، عمدتا متمرکز بر بحث و مسائل حوزه بازار سرمایه و بورس بود.

وی با بیان این که مجلس یازدهم مسائل اقتصادی را در اولویت قرار داده است، اظهارکرد: به ویژه در روزهای اخیر فعالیت در حوزه بورس در کمیسیون‌های تخصصی و اقتصادی مجلس بررسی شد و نتیجه این شد که امروز با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل بانک مرکزی جلسه‌ای برگزار شد.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی مصمم است که بازار بورس و سرمایه را حمایت، تقویت و تثبیت کند و تلاش می‌کند نقدینگی در بازار بورس به سمت مسائل تولیدی حرکت کند و بتوانیم برای تکمیل پروژه‌های صنعتی، تجاری و کارخانجات و رونق تولید هدایت شود و حتما از سرمایه و پول مردم در این حوزه صیانت شود؛ در این راستا کمک لازم را برای تثبیت بازار بورس انجام خواهیم داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در دو هفته قبل بحث افزایش سرمایه از موضوعات مهم و جدی در مجلس بود که لایحه دو فوریتی دولت برای ثبت سهام بدون حق تقدم در طول چند روز تصویب و ابلاغ شد و این بسیار به عمق بخشی، تثبیت و هدایت و حفظ نقدینگی بورس و اموال مردم کمک می‌کند و مجلس در این زمینه هیچ کوتاهی ندارد و توجه جدی خود را در این باره بیشتر خواهد کرد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر