|
کدخبر: 121583

قیمت پراید گران نیست

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با بیان این‌که بازار هیچ کالایی را به اشتباه گران نمی‌خرد، گفت: همین حالا اگر بخواهیم پراید را صادر کنیم، مطمئن باشید به قیمت ۶۰۰۰ دلار از ما می‌خرند.

اقتصاد قیمت پراید گران نیست

محمدرضا نجفی‌منش درباره قیمت خودرو اظهار داشت: پراید که افکارعمومی بر آن حساس است و امروز دائم انتقاد می‌کنند، چرا به این قیمت رسیده است را باید مدنظر قرار بدهیم. شاید شما فکر کنید این قیمت گران است.

وی در پاسخ به این پرسش که قیمت پراید گران نیست؟ عنوان کرد: من قیمت تحویل کارخانه را مدنظر قرار می دهم. قیمت تحویل کارخانه قبلا چقدر بود؟ در محدوده ۳۷ میلیون تومان، از این مبلغ نیز ۵ میلیون تومان هزینه شماره‌گذاری و بیمه و قیمت‌گذاری و... می‌شد و ۳۲ میلیون تومان در کل، دست خودروساز را می‌گرفت؛ در حالی که قیمت در بازار از ۶۰ میلیون و ۷۰ میلیون بالاتر رفته بود.

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی تصریح کرد: صحبت من این است که بازار اصلا اشتباه نمی‌کند. اصلا! بازار هیچ کالایی را به اشتباه گران نمی‌خرد.

نجفی‌منش در پاسخ به این پرسش که اگر قیمت پراید چقدر باشد، مشکل برطرف خواهد شد؟ متذکر شد:  من کمی عقب می‌روم. دلار وقتی هزار تومان بود، پراید چقدر قیمت داشت؟ حدود ۶ میلیون تومان، یعنی ۶ هزار دلار و هنگامی که دلار به ۳۲۰۰ تومان رسید، پراید ۲۰ میلیون تومان شد و در نتیجه باز هم در محدوده ۶ هزار دلار بود. حالا اما پراید چند است؟ ۹۳ میلیون تومان و دلار چقدر قیمت دارد؟ اصلا شما ۲۰ هزار تومان در نظر بگیرید، می‌بینید که پراید باید ۱۲۰ میلیون تومان باشد و از این روست که بازار خطا نمی‌کند و پراید را می‌خرد چون می‌داند قیمتش کمتر است.

وی متذکر شد: همین حالا اگر بخواهیم پراید را صادر کنیم مطمئن باشید به قیمت ۶۰۰۰ دلار از ما می‌خرند.

 

منبع: خبرآنلاین
  • حقدوست ارسالی در

    استدلال قیمت پراید بر پایه دلار درست است منتها با درامد بخش زیادی از مردم که به دلار نیست اصلا تناسب ندارد ، پول نفت باعث اقتصاد مصنوعی و دستوری بود و قیمت انواع کالاها با دلار نفتی پایین نگه داشته میشد امروز پول نفت از اقتصاد حذف شده قیمت پراید و کالاهایی دیگر واقعی شده بعضی کالاها هم از حد واقعی هم بالاتر رفته اما چرا درامدها واقعی نشدند ، و چه زمانی این تعادل برقرار خواهد شد که اگر نشود باید منتظر بحران های بزرگ و خطرناک برای کشور باشید چون بعد مدتی دیگر بخش زیادی نمیتوانند خودرو و مسکن و کالاهای دیگر را بخرند و رکود و بحران های اجتماعی و اقتصادی همه چیز را نابود خواهد کرد ، ما شاهدیم که قیمتها بر پایه دلار در حال ازاد سازی هستند زیرا دیگر از پول نفت استفاده نمیشود خوب درامدها باید چطور ازاد سازی و افزایش پیدا کند و کی و چگونه قبل از بحران ها اینکار انجام میشود ، چه زمانی قیمت ارز واقعی و با نوسان کم تثبیت میشود , صفرهای پول چه زمانی برداشته میشود ایا راهبرد و برنامه جامعی وجود دارد

ارسال نظر