|
کدخبر: 114198

آخرین خبرها از ارائه وام به بازنشستگان تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش اعتبارات تسهیلات پرداختی به بازنشستگان در امسال خبر داد که بر اساس آن با افزایش اعتبارات این ردیف به ۲۰۰۰ میلیارد تومان، رقم وام‌های پرداختی به پنج میلیون تومان رسیده که بین ۴۰۰ هزار نفر توزیع خواهد شد.

اقتصاد آخرین خبرها از ارائه وام به بازنشستگان تامین اجتماعی

مصطفی سالاری ضمن اشاره به اعطای تسهیلات پرداختی به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و افزایش اعتبار آن در امسال، گفت: تا سال گذشته این اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان بود که به حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر اعطا می‌شد و مبلغ آن سه میلیون تومان بود. امسال این اعتبار به ۲۰۰۰ میلیارد تومان و مبلغ وام به پنج میلیون تومان رسیده که بین ۴۰۰ هزار نفر توزیع می‌شود.

وی افزود: تاکنون شماری از این تسهیلات در دو مرحله پرداخت شده است و مابقی طی سال در مراحلی توزیع خواهد شد. سهمیه استان‌ها مشخص شده و کانون‌های استانی اسامی را در اختیار سازمان می‌گذارند.

درباره وضعیت سرمایه گذاری‌های اقتصادی سازمان تامین اجتماعی در امسال، اظهار کرد: طرحی تحت عنوان خروج از بنگاه داری را تدوین کرده و در دستور کار داریم. قرار است با اجرای این طرح که حداکثر یکسال زمان می‌برد در هیچ شرکتی بیش از ۴۰ درصد سهامدار نباشیم و همچنین در هیچ شرکتی مدیر بنگاه و بنگاه دار نباشیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این طرح در هیات مدیره تصویب و برای هیات امنا ارسال شده است، گفت: از روزی که این طرح در هیات امنا تصویب و به ما ابلاغ شود متعهدیم که ظرف یکسال کاملا از بنگاه داری خارج شویم و سهام خوب با بازده خوب داشته باشیم و دیگر گرفتار مشغله‌های شرکت داری و بنگاه داری نباشیم. همانطور که گفته شد در هیچ شرکتی نباید بیش از ۴۰ درصد سهام داشته باشیم.

منبع: ايسنا
  • ناشناس ارسالی در

    همش دروغ و سر کاریه.حتی ی همسانم حالا میگند طلبتون تا ۴ ماه دیگه.کدوم‌ وام کدوم کشک.لشکری و کشوری ۱۰ میلیون گرفتند رفت و فکر وام‌ ازدواج فرزندانشان.مسئولین تامین اجتماعی بی عرضه ترین مسئولینند که نه تنها تامین اجتماعی و کارگر و بازنشسته را نابود کردند بلکه پولها سازمانم نابود کردند.همه چیه این تامین اجتماعی فقط به ضرر کارگر و بازنشسته تمام شده.از اضافه حقوقشون که کشوری ۷۵ درصد رشد داشت تامین اجتماعی ۲۶ درصد.انها فروردین گرفتن.تامین اجتماعی ماه قبل همه چیش مایه ی ننگه چون بی صاحبه

  • ساسانی ارسالی در

    اقا مسئول تامین اجتماعی...مثل لشکری ها سیستمی کنید ببینید کیا واجبه شرایط هستن خیاری کار نکنید بسه....کمی سواد داشتین خوب بود همش وام وام نکنید ما که چیزی نگرفتیم هیچ وقت الکی اعلام میکنید پولش کجا میره؟خدا داند که واگذارتون بخودش

  • اردشیر ارسالی در

    سلام این برادرمون (ساسانی) واقعادرست میگویدبنده یِ سرهنگ جانبازودرسال ۷۸ بازنشست شدم هنوز ازتسهیلاتی ازسازمان بازنشستگی استفاده نکردم واین یاوه گوئی هاشعاراست عمل نیست

ارسال نظر