کدخبر: 102686

آرامش در بازار سکه و طلا حاکم شد

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با وجود رویدادهای اخیر در ایلات متحده و افزایش قیمت جهانی هر اونس طلا قیمت دلار نوسان چندانی نداشت.

اقتصاد آرامش در بازار سکه و طلا حاکم شد

محمد کشتی آرای در رابطه با وضعیت بازار سکه و طلا در هفته ای که گذشت اظهار کرد: قیمت اونس جهانی در اوایل هفته ۱۷۲۹ دلار بود و در طول هفته تا ۱۷۴۴ دلار افزایش پیدا کرد که ناشی از حوادث داخلی آمریکا بود اما در دو روز پایانی هفته (پنجشنبه و جمعه) قیمت اونس جهانی تا ۱۷۰۵ دلار کاهش پیدا کرد که بسیار عجیب بود. درحالی که ارزش دلار به دلیل همین حوادث کاهش پیدا کرده است، به نظر می‌رسید که قیمت اونس جهانی افزایش یابد که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: در بازار داخلی، از ابتدای هفته‌ای که گذشت، بی نوسان بودن تقریبی قیمت ارز در بازار داخلی، کاهش دادوستدها و همچنن تعطیلات آخر هفته  سبب شد که بازار آرامش و ثبات نسبی داشته باشد، بنابراین نوسانات زیادی در قیمتها نداشتیم. قیمت سکه  در یک محدوده خاصی بود و افزایش یا کاهش شدیدی نداشته و آرام پیش رفت.

وی افزود: قیمت سکه طرح قدیم در محدوده هفت میلیون و۱۰۰ تا هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه طرح جدید هم در محدوده هفت میلیون و۳۰۰ تا هفت میلیون و ۴۸۰ هزار تومان بود که در طول هفته با نوسانات جزئی در همین محدوده قیمتی معامله شد. قیمت هر گرم طلا نیز  به همین صورت بود و در طول هفته در محدوده ۷۱۵ هزار تا ۷۳۰ هزار تومان تغییر کرد.

کشتی آرای در رابطه با آخرین قیمت سکه و طلا گفت: قیمت هر قطعه سکه تمام طرح قدیم هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، طرح جدید هفت میلیون و ۴۸۰ هزار تومان، نیم سکه سه میلیون و ۷۸۰ هزار تومان، ربع سکه دو میلیون و ۸۰ هزار تومان و  سکه های یک گرمی یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

وی افزود: هر مثقال طلا سه میلیون و ۱۷۳ هزار تومان و هرگرم طلای ۱۸ عیار نیز ۷۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد. حباب سکه در حدود ۳۰۰ هزار تومان بوده و آخرین نرخ ثبت شده برای هر اونس نیز ۱۷۰۵ دلار است. 

منبع: ايسنا
  • ناشناس ارسالی در

    جناب کشتی آرای ، خیلی ،خیلی اشتباه برداشت و تعبیر و تفسیر میکنید.اولا" که اونس جهانی در حال کاهش شدید خواهد بود و ثانیا" قیمت طلای داخلی و سکه هفته ی آینده به شدت کاهش خواهد یافت و ثالثا" با نرخ دلار ۱۷۹۰۰ تومانی و اونس ۱۷۰۰ دلاری قیمت واقعی طلا گرمی ۵۵۰ هزار تومان هست ن ۷۲۰ هزار تومان.بیشتر از این قیمت، برمیگرده یا به ضعف مدیریت رئیس اتحادیه طلا و یا همدست و هم کاسه شدن وی با مافیا و رانت خواران طلا.

  • ناشناس ارسالی در

    نه شرقی نه غربی همین بود؟!!!! همه چیزمون به دلار وابسته است بعد شعار استقلال آزادی ..... سر میدیم

ارسال نظر