کدخبر: 102527

آخرین آمار از میزان فروش سهام عدالت

به گفته سخنگوی سهام عدالت حدود ۵۰۰ هزار سهامدار عدالت، سفارش فروش سهام خود را در بانک‌ها ثبت کرده‌اند.

اقتصاد آخرین آمار از میزان فروش سهام عدالت

از نهم اردیبهشت ماه همزمان با فرمان رهبر انقلاب، آزادسازی سهام عدالت آغاز شد.

پس از آنکه امکان آزادسازی سهام عدالت برای سهامداران این سهام فراهم شد، اعلام شد که مشمولان سهام، حق فروش ۳۰ درصد از سهام خود را خواهند داشت و بر این اساس ثبت سفارش فروش این سهام در بانک‌های عامل از ۶ خرداد ماه آغاز شد.

یک درصد از سهامداران اقدام به فروش ۳۰ درصد سهام عدالت خود کرده‌اند

از زمان اعلام رسمی امکان فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت، تعدادی از سهامداران با وجود تاکیدات مکرر کارشناسان تصمیم گرفتند سهام عدالت خود را بفروشند و بدون هیچ وقفه‌ای پس از امکان فروش، قسمتی از آن را نقد کنند. حسین فهیمی، سخنگوی ستاد سهام عدالت  در خصوص تعداد افرادی که تا کنون اقدام به فروش ۳۰ درصد سهام عدالت خود کرده‌اند اظهار کرد: تاکنون یک درصد از سهامداران سهام عدالت اقدام به فروش ۳۰ درصد سهام عدالت خود کرده‌اند که رقمی بالغ بر ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر می‌شود.

او در ادامه در خصوص شایعات منتشر شده درباره ذی‌نفع بودن بانک‌ها در فروش سهام عدالت تصریح کرد: بانک‌ها نفع اقتصادی، جز کسر کارمزد از فروش سهام عدالت نمی‌برند و این فروش در بورس طبق زمانبندی خاصی انجام می‎شود. البته تاکید شده است دارندگان سهام از فروش با عجله این سهام خودداری کنند.

لازم به ذکر است، ارزش روز هر سهام یک ‌میلیون ‌تومانی سهام عدالت ۱۵ تا ۱۶ میلیون تومان است. بنابراین کسانی که سهام یک میلیون تومانی دارند و درحال‌حاضر ارزش آن به ۱۶ میلیون تومان رسیده است، می‌توانند چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معادل ۳۰ درصد سهام خود را از طریق بانک یا بورس بفروشند.

همچنین امروز پنجشنبه (۱۵ خرداد) آخرین مهلت انتخاب روش مدیریت آزادسازی سهام در سامانه سهام عدالت است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 • گل افشان ارسالی در

  من یک خانواده۶نفره چهار فرزند دارم یک کارگر روز مردی که در سال شاید دو ماهش سر کار بودم با وجود کورنا همین دو ماه هم نیست با شرایت بسیار سختی زندگی می کنم این چه سهام عدالتی هست من ثبت نام کردم پزیرفته نشدم همان سال اکنون هم هیچ راهی نیست دم مسعولان ما گرم با این همه عدالت ما که جزع افراد جامه نیستیم باید یا از گشنگی یا بلایای طبیعی بمیریم کمی به فکر طبقه محروم جامعه باشید اگر وقت کردید

 • پیمان ارسالی در

  سلام من سهام عدالت آزاد سازی کردم سجام هم ثبت نام کردم کد ده رقمی هم برایم آمده به دفاتر پیشخوان رفتم واحراض هویت هم انجام دادم الان هرجا برای فروش اقدام میکنم به در بسته میخورم به بانک رفتم بانک میگه بایدغیر حضوری بفروشی ما نمیتوانیم کاری کنیم میرم توسایت برای فروش اما کدنمیاد برام الان چند وقته الاف شدم کسی که بخواد این سهام بفروشه باید چجوری بفروشه خواهشن رسیدگی کنید که مردم بدانن باید چکارکنن

 • سعید خدادادی ارسالی در

  سلام خسته نباشید ببخشد 11روزه 30درصد سهام عدالت رو در بانک تجارت فروختم ولی هنوز هیج پولی به حسابم واریز نشده ممنون میشم راهنمای کنید

 • ناشناس ارسالی در

  سلام چندین روز هست در بانک آینده 30درصد سهام عدالت فروختم ولی پول واریز نشده لطفاً راهنمای کنید ممنون

 • عارف ارسالی در

  من 11خرداد بانک رفاه ثبت فروش کردم الان 23خرداده هنوز پولی دریافت نکردم میشه اطلاع رسانی کنین رفاه کی واریز میکنه

 • سلطانی ارسالی در

  سلام.من ۱۰خردادثبت فروش کردم برای سهام عدالت الان 25خردادهیچ واریزی ازطرف بانک رفاه نداشتم میشه بگیدکی واریزمیشه دوستان بانک رفاه..همه بانک هاواریزکردن جزرفاه.

 • سهراب ارسالی در

  یازدهم خردادبانک انصارثبت نام کردم برای فروش الان ۴ تیره خبری نیست چرا؟؟؟؟؟

 • ناشناس ارسالی در

  انشالله برای مهمون میرزن

ارسال نظر