|
کدخبر: 101865

پرداخت یارانه نقدی مشروط شد

آیین نامه اجرایی منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها در جلسه هیات دولت تصویب شد. موالید جدید صرفاً با تأیید وزارت تعاون و در صورت وجود منابع به تشخیص سازمان هدفمندی یارانه‌ها مشمول دریافت یارانه خواهند بود.

اقتصاد پرداخت یارانه نقدی مشروط شد

هیات وزیران گزارش عملیات گسترده اطفاء حریق در منطقه خاییز واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد را بررسی کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در این جلسه که عصر روز گذشته (یکشنبه) به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری برگزار شد، از افتتاح پنجره واحد سرمایه‌گذاری که موجب کاهش مدت ثبت شرکت از ۷۲ روز به ۷۲ ساعت شده است، گزارش داد.

در ادامه، رئیس‌جمهوری ضمن تشکر از این اقدام ارزشمند، به همه دستگاه‌ها دستور داد تا در جهت بهبود شاخص‌های کسب و کار، تکمیل پروژه دولت الکترونیک و کاهش مجوز‌ها تلاش کنند.

هم چنین، دولت در ادامه به بررسی و تصویب پیشنهاد‌های دستگاه‌های اجرایی و آیین نامه‌های اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کشور پرداخت.

مجوز امضاء اسناد موافقتنامه مرتبط با وام بانک جهانی برای مقابله با شیوع ویروس کووید ۱۹

به وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نمایندگی از سوی دولت اجازه داده شد تا نسبت به امضاء اسناد مربوط به موافقت‌نامه وام ۵۰ میلیون دلاری معادل ۴۶ میلیون یورو) بانک جهانی برای مقابله با شیوع ویروس کووید ۱۹ و تامین مالی اقلام و تجهیزات پزشکی و بهداشتی مورد نیاز کشور از محل اعتبار مزبور اقدام نمایند.

بر همین اساس، سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران به نمایندگی از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان مرجع ملی بانک جهانی در جمهوری اسلامی ایران موظف است مبلغ و سررسید دقیق اقساط اعتبار را در مواعد مقرر به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان برنامه و بودجه کشور منعکس نماید.

هم‌چنین، سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است، نسبت به پیش‌بینی منابع و تخصیص بودجه لازم در سررسید و مواعد مقرر برای تسویه به موقع اقساط وام در بودجه سنواتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام نماید. سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف به انجام هماهنگی‌های لازم برای تسویه اقساط در مواعد مقرر می‌باشند.

افزون براین، وزارت بهداشت موظف است، ضمن تعامل با سازمان بهداشت جهانی و وزارت امور اقتصادی و دارایی، نماینده‌ای را برای رسیدگی به امور استفاده از این اعتبار منصوب و متعاقباً نسبت به استفاده از اعتبار مصوب اقدام نماید. همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف به ارائه گزارشات پیشرفت سه ماهه استفاده از اعتباریاد شده، اعم از گزارشات مالی و صورتحساب‌های مربوطه، تدارکات و توزیع کالا‌های تامین مالی شده و سایر گزارشات درخواستی به وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور است.

تصویب تعدادی از آیین نامه‌های اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کشور

در ادامه این جلسه، آیین نامه اجرایی نحوه اختصاص اعتبار برای حمایت از سرمایه‌گذاری جهت توسعه کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات و آیین نامه اجرایی بند (ب) تبصره (۱۸) قانون بودجه، موضوع نحوه اختصاص اعتبار برای حمایت از سرمایه‌گذاری جهت توسعه کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات از تصویب گذشت.

گفتنی است، اعتبارات موضوع این آیین نامه به منظور حمایت از سرمایه‌گذاری در توسعه و ارتقای کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، توسعه و ارتقای سطح فناوری و کیفیت تولیدات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، صدور کالا‌ها و خدمات فنی و مهندسی، کمک به حضور شرکت‌های فعال در حوزه‌های فوق در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، ایجاد کارور (اپراتور)‌های ارائه‌کننده خدمات الکترونیکی در کلیه زیربخش‌ها، حمایت از طرح (پروژه)‌های تحقیقاتی منتهی به تولید نمونه صنعتی یا تولیدات آزمایشگاهی، آموزشی، توسعه‌ای اشتغال آفرین و کمک به سرمایه‌گذاری خطرپذیر در قلمرو ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت تسهیلات و یارانه سود اختصاص می‌یابد.

تصویب آیین نامه اجرایی در خصوص اجرای طرح‌های جدید، نیمه تمام و آماده بهره‌برداری و در حال بهره‌برداری

در این جلسه همچنین آیین نامه اجرایی تبصره (۱۹) قانون بودجه، موضوع اجرای طرح‌های جدید، نیمه تمام و آماده بهره‌برداری و در حال بهره‌برداری به تصویب رسید.

برهمین اساس، دستگاه‌های اجرایی مکلفند، از محل منابع بودجه کل کشور و دارایی‌های خود تمهیدات لازم را برای اجرای طرح‌های جدید، نیمه تمام و آماده بهره‌برداری و در حال بهره‌برداری اعم از طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای با منابع عمومی و اختصاصی و طرح‌های شرکت‌های دولتی با منابع داخلی از طریق انعقاد قرارداد در قالب ماده فوق با بخش‌های خصوصی، تعاونی و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با اولویت بخش‌های خصوصی و تعاونی فراهم کنند.

هم چنین، دستگاه‎‌های اجرایی می‌تواند حداکثر تا ۳۰ درصد برآورد سرمایه مورد نیاز پروژه شامل تامین بخشی از هزینه‌های سرمایه‌ای پروژه، استملاک زمین، وجوه اداره شده و یارانه سود تسهیلات، بعنوان کمک برای توجیه مالی پروژه منظور نماید.

تصویب آیین نامه اجرایی شناسایی، مولدسازی یا فروش اموال غیرمنقول مازاد دستگاه‌های اجرایی

بر اساس قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه دارد با هماهنگی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، نسبت به مکان محور نمودن اطلاعات اموال غیرمنقول دولتی اقدام کند و نسبت به مولدسازی دارایی‌های دولت تا سقف ۸۰ هزار میلیارد ریال با استفاده از ابزار صکوک اجاره، اموال غیرمنقول مازاد بر نیاز دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه قوه مجریه به صورت کلی یا جزئی اقدام نماید.

هم‌چنین، این وزارتخانه مجاز است تا سقف ۴۰۰ هزار میلیارد ریال از اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول مازاد قوه مجریه را بدون رعایت تشریفات مربوط به تصویب هیات وزیران از طریق مزایده عمومی در سامانه تدارکات الکترونیک دولت به فروش رساند. گفتنی است، آیین نامه اجرایی مربوط به تصویب اعضای دولت رسید.

تصویب آیین نامه اجرایی مجوز تهاتر مطالبات ایدرو و ایمیدرو و وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه با بدهی آنها به دولت

دولت آیین نامه اجرایی بند (هـ) تبصره (۷) قانون بودجه، موضوع مجوز تهاتر مطالبات سازمان‌های گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه با بدهی آنها به دولت را تصویب کرد.

بر همین اساس، به دولت اجازه داده می‌شود مطالبات قبل از سال ۱۳۹۷ سازمان‌های گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) بابت مشارکت در تأمین سرمایه بانک تخصصی صنعت و معدن و همچنین مطالبات سازمان‌های مذکور و وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه بابت سهم متعلق به آنها از واگذاری سهام مطابق قوانین مربوط مشروط به انجام تکالیف موضوع قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی را با بدهی آنها به دولت بابت مالیات و سود سهام تا سقف هفت هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به صورت جمعی - خرجی از طریق گردش خزانه تهاتر کند.

تصویب آیین نامه اجرایی منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها

هیات وزیران در ادامه، با هدف تحقق عدالت، کاهش فقر مطلق و توسعه بهداشت و سلامت مردم و معطوف‌نمودن پرداخت یارانه به خانوار‌های نیازمند، آیین نامه اجرایی بند (الف) تبصره (۱۴) قانون بودجه، موضوع منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها را به تصویب رساند.

مطابق این آیین نامه، وزارت‌خانه‌های نفت و نیرو مکلفند از طریق شرکت‌های تابعه ذی‌ربط تمامی دریافتی‌های (منابع) مربوطه را از طریق حساب‌های مفتوحه خزانه داری کل کشور نزد بانک مرکزی به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه ‌ها واریز نمایند. سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نیز مکلف است به ازای هر ردیف از دریافتی‌های فوق، نسبت به افتتاح حساب نزد بانک مرکزی با هماهنگی خزانه داری اقدام نماید.

خزانه داری کل کشور نیز موظف است سهم عوارض شهرداری‌‌ها و دهیاری‌‌ها را به حساب سازمان امور مالیاتی نزد خزانه داری واریز نموده تا سازمان امور مالیاتی عوارض مذکور را به حساب وزارت کشور برای پرداخت به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز نماید.

هم‌چنین، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است با استفاده از کلیه بانک‌های اطلاعاتی نسبت به شناسایی سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌بگیران، با ارائه دلیل و مدرک به افراد، اقدام کند. سازمان هدفمندسازی یارانه ‌ها نیز پس از اعلام وزارت تعاون می‌بایست نسبت به حذف یارانه خانوار‌های اعلامی (در نخستین نوبت) اقدام نماید.

لازم به ذکر است، خانوار‌های حذف شده می‌توانند نسبت به اعتراض در خصوص قطع یارانه خود و افراد تحت تکفل با اعلام رضایت از دسترسی وزارت یادشده به کلیه اطلاعات بانکی و ارائه اطلاعات و مستندات لازم اقدام نمایند. وزارت مذکور نیز مکلف است پس از بررسی مستندات ارائه‌شده، اسامی سرپرستان خانوار‌های واجد شرایط دریافت یارانه نقدی را دوباره به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام نماید تا در نخستین نوبت، پرداخت یارانه نقدی آنها برقرار شود.

ضمنا موالید جدید صرفاً با تأیید وزارت تعاون و در صورت وجود منابع به تشخیص سازمان هدفمندی یارانه‌ها مشمول دریافت یارانه خواهند بود.

گفتنی است، مصارف هدفمندی یارانه‌ها بابت یارانه نقدی و غیر نقدی خانوارها، حمایت معیشتی از خانوار‌های هدف، خرید تضمینی گندم و یارانه نان، مستمری و یارانه افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، کاهش فقر مطلق خانوار‌های تحت حمایت کمیته مذکور و سازمان بهزیستی، کاهش هزینه‌های مستقیم سلامت مردم، ایجاد دسترسی عادلانه مردم به خدمات بهداشتی و درمانی، کمک به تامین هزینه‌های تحمل ناپذیر درمان، پوشش دارو، درمان بیماران خاص و صعب العلاج، حق بیمه سهم دولت اقشار خاص و کمک به رزمندگان معسر، تغذیه و امور رفاهی دانشجویان، تولید و اشتغال، حمل‌ونقل ریلی، مسکن و نهاده‌های کشاورزی و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و سایر مصارف هدفمندی، هزینه خواهد شد.

تصویب آیین نامه اجرایی بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی

هیات وزیران آیین نامه اجرایی بند (ج) تبصره (۲۰) قانون بودجه، موضوع بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی را به تصویب رساند.

بر این اساس، دستگاه‌های اجرایی موضوع این آیین نامه موظفند اعتبارات هزینه‌ای ابلاغی سال ۱۳۹۹ خود را در چهارچوب مفاد دستورالعمل اجرایی بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد هزینه کنند.

هم چنین، این دستگاه‌ها می‌بایست ضمن تشکیل کارگروهی با مسئولیت بالاترین مقام دستگاه اجرایی در جهت پیاده‌سازی تمام ابعاد بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد (شامل برنامه‌ریزی، هزینه‌یابی و مدیریت عملکرد)، فرآیند مدیریت عملکرد را در راستای بهبود مستمر عملکرد و کاهش هزینه‌ها طراحی و اجرا کنند.

افزون بر این، دستگاه‌های مجری مکلفند بر مبنای تفاهمنامه منعقده با واحد مجری که شامل حجم فعالیت ها، خدمات و قیمت تمام شده آنها و تعیین تعهدات طرفین است، اعتبارات واحد مجری را در سامانه (سیستم) حسابداری خود به صورت جداگانه به گونه‌ای نگهداری کند که امکان گزارش گیری رویداد‌های مالی واحد مجری به صورت مجزا وجود داشته باشد.

هم چنین، واحد‌های مجری موظفند حقوق و مزایای کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی مندرج در حکم کارگزینی وقرارداد‌های منعقده را برابر قوانین و مقررات مربوط و سایر پرداخت‌های غیر‌مستمر مربوط به کارکنان را معطوف به عملکرد و کارآیی آنها محاسبه و پرداخت کنند.

ضمنا دستگاه‌های اجرایی مکلفند تمام اطلاعات مربوط به حقوق، فوق العاده‌های مستمر و غیر‌مستمر کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی خود را در اختیار سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار دهند.

در صورتی که واحد مجری بخشی از کارکنان خود را (حداکثر تا ۱۰ درصد) نسبت به انجام مأموریت‌های محوله مازاد تشخیص دهد، می‌تواند آنها را در اختیار دستگاه اجرایی ذی‌ربط قرار دهد تا پس از تأیید بالاترین مقام دستگاه اجرایی مذکور، نسبت به انجام مراتب لازم اقدام شود.

تصویب آیین‌نامه آماده‌سازی و تکمیل واحد‌های مسکن مهر، طرح‌های بازآفرینی شهری و احیای بافت‌های فرسوده و طرح اقدام ملی تأمین مسکن

هم چنین، هیات وزیران آیین نامه اجرایی بند (ب) تبصره (۸) قانون بودجه، موضوع اقدامات مربوط به آماده سازی، محوطه سازی، تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی و تکمیل واحد‌های مسکن مهر، طرح‌های بازآفرینی شهری و احیای بافت‌های فرسوده و طرح اقدام ملی تأمین مسکن را تصویب کرد.

بر این اساس، وزارت راه و شهرسازی (شرکت عمران شهر‌های جدید و سازمان ملی زمین و مسکن) مجاز است تا سقف ۱۵ هزار میلیارد ریال از محل منابع داخلی و یا تهاتر، اراضی و املاک متعلق به شرکت‌های فوق را به قیمت کارشناسی یا فروش از طریق مزایده، مشروط به حفظ کاربری و با ساز و کار گردش خزانه برای عملیات آماده سازی، محوطه سازی، تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی و تکمیل واحد‌های مسکن مهر، طرح‌های بازآفرینی شهری و احیای بافت‌های فرسوده و همچنین طرح اقدام ملی تأمین مسکن صرف کند.

هم چنین، وزارت راه مکلف است ۳۵ درصد از منابع حاصل از اجرای این موضوع را برای تکمیل پروژه‌های زیربنایی آب، برق و فاضلاب مسکن مهر باقی‌مانده که نیازمند تأمین خدمات هستند و طرح اقدام ملی مسکن به وزارت نیرو اختصاص و متناسب با کارکرد به شرکت‌های ذی‌ربط وزرات نیرو پرداخت نماید.

افزون بر این، شرکت عمران شهر‌های جدید و سازمان ملی زمین و مسکن مکلفند در صورت درخواسـت مالکان اعیانی واحد‌های مسکونی مهر در هر مجتمع و یا بلوک مسکونی به صورت جمعی یا انفرادی، نسبت به واگذاری قطعی عرصه زمین‌های اجاره‌ای ۹۹ ساله متعلق به خود به قیمت کارشناسی روز، به صورت نقد و یا نقد و اقساط اقدام نمایند.

هم‌چنین، شرکت و سازمان مورد اشاره مکلفند در صورت ارائه طرح مصوب از طرف دستگاه‌های خدمات‌رسان دولتی، زمین موردنیاز برای احداث مدرسه، پاسگاه، پایگاه بسیج، مسجد، مراکز بهداشتی و درمانی، ورزشگاه و سایر اماکن اداری و خدماتی موردنیاز را به‌صورت رایگان در اختیار دستگاه‌های دولتی ذیربط در طرح‌های مسکن مهر قرار دهد.

تصویب آیین نامه اجرایی نحوه هزینه کرد منابع مربوط به امور پژوهشی شرکت ها، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت

در ادامه این جلسه، آیین نامه اجرایی بند (ح) تبصره (۹) قانون بودجه، موضوع ساز و کار‌های هزینه کرد منابع مربوط به امور پژوهشی شرکت ها، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت را تصویب کرد.

بر این اساس، شرکت ها، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت (مندرج در این قانون) مکلفند حداقل ۴۰ درصد از هزینه امور پژوهشی خود را در مقاطع سه ماهه به میزان ۲۵ درصد به حسابی نزد خزانه‌‌داری کل کشور واریز کنند.

این منابع در راستای حل مسائل و مشکلات شرکت ها، بانک‌ها و مؤسسات فوق از قبیل توسعه و ارتقای فناوری و نوآوری، افزایش بهره‌وری، اصلاح ساختار، کاهش هزینه‌های تولید و توسعه بازار از طریق توافقنامه با دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی اعم از دولتی و غیردولتی و جهاد دانشگاهی و در قالب طرح (پروژه)‌های کاربردی، عناوین پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی، طرح (پروژه)‌های پسادکتری و طرح (پروژه)‌های تحقیقاتی دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی غیرشاغل تحت نظارت یکی از مراکز مراکز به مصرف خواهد رسید.

گفتنی است، در صورت واریز نشدن وجوه مربوط در موعد مقرر توسط هر یک از شرکت ها، بانک‌ها و مؤسسه ها، خزانه می‌تواند مبلغ مربوط را از حساب آنها نزد خزانه برداشت کرده و آن را به حساب خاص واریز کند.

تصویب آیین‌نامه اجرایی پرداخت تسهیلات مسکن به بازنشستگان

هیات وزیران آیین‌نامه اجرایی بند (ز) تبصره (۱۶) قانون بودجه، موضوع پرداخت تسهیلات مسکن به بازنشستگان را تصویب کرد.

بر این اساس، به منظور تسهیل در تأمین مسکن بازنشستگان صندوق‌های کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی از محل منابع حاصل از بازپرداخت اقساط مسکن مهر ۴۰ هزار فقره تسهیلات خرید یا ساخت مسکن با رعایت الگوی مصرف مسکن پرداخت می‌شود.

سقف فردی تسهیلات پرداختی در کلان‌شهر‌ها ۵۰۰ میلیون ریال و سایر شهر‌ها و روستا‌ها ۴۰۰ میلیون ریال تعیین می‌شود. نرخ تسهیلات مذکور در شهر تهران ۹ درصد، مراکز استان‌ها هفت درصد و سایر مناطق شهری و روستایی چهار درصد تعیین می‌شود.

گفتنی است، بازنشستگان کشوری، لشگری و تأمین اجتماعی برای دریافت تسهیلات مذکور باید طی ۱۰ سال گذشته خود و همسرشان فاقد واحد مسکونی بوده و از تسهیلات خرید یا ساخت مسکن استفاده ننموده باشند. سپری شدن حداقل پنج سال از تاریخ بازنشستگی و دریافت مستمری کمتر از سی میلیون ریال در ماه، از دیگر شرایط اخذ این تسهیلات است.

لازم به ذکرست، افراد با سابقه بازنشستگی بالاتر در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دارند. ضمنا تسهیلات مزبور صرفاً برای واحد‌های کمتر از ۱۵ سال ساخت قابل پرداخت بوده و مدت بازپرداخت اقساط آن ۱۰ سال تعیین می‌شود.

افزودن "شرکت‌های دولتی" به تصویب نامه مجوز برقراری فوق العاده ویژه

اعضای دولت، به منظور رفع ایراد دیوان محاسبات کشور و ایجاد عدالت با همسان‌سازی پرداخت به کارکنان ستادی مشاغل تخصصی شرکت‌های دولتی مشابه کارکنان ستادی دستگاه ها، با اصلاح تصویب نامه مصوب سال ۱۳۹۷ موافقت و مقرر کرد، شرکت‌های دولتی نیز که حیطه وظایف و مأموریت آنها در گستره ملی است با تأیید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور طی فرآیند مذکور مشمول این تصویب نامه شوند.

منبع: تسنیم
 • ناشناس ارسالی در

  فقط حرف

 • رحمان شیخی خوزستان بهبهان ارسالی در

  سلام الان هزارباره گفتم خجالت می کشم دیگه بخدا چرا مال همه آمده مال من نیومده خداروخوش میاد

 • علیرضامحمودی ارسالی در

  سلام بابااعلام کنیدچراهمسان سازی حقوق بازنشستگان اجرائی نمیشودباتورم روز؟؟؟؟؟

 • ناشناس ارسالی در

  مشروط كردن يارانه مواليدبه موافقت وزارت تعاون ووجودمنابع برخلاف سياست تشويق به فرزندآوري است!!!

 • شهرام ارسالی در

  با سلام....واقعا مسئولین ما نمیدانند منزل مسکونی با حداقل۱۵سال ساخت در مرکز استان مثلا ساری کمتر از۲.۳میلیون تومان نیست؟واقعا وام۵۰میلیونی میتواند مستمری بگیران تامین اجتماعی را خانه دارکند؟تمام تسهیلاتی که برای مردم درنظرمیگیرید مانند!صدقه دادن وصرفا دادن آمار آنچنانی که ما فلان کردیم..خانه دار کردیم‌......انگار خودتان در مملکت دیگری زندگی میکنید که خبر از قیمتها ندارین...مشکل مسکن بدبختهارو حل کنید؟نصف مشکلاتشان حل شده!ما مستمری بگیران تامین اجتماعی کی وکجا عدالت برای ما اجراشد؟که اینجا بشه؟آقا نصف ما ازکارافتاده،جوان هستیم...همه پیرنیستن آقایون‌ مدیر که مسکن داشته باشند؟خیلیها هم سرپیری مسکن هم ندارن....کجاست فریادرسی؟؟

 • فاطمه نعیمی ارسالی در

  سرپرست خانوار هستم

  • احمدسیاحی ارسالی در

   فریادرس فقط خدای مهربان که بافرستاد نمایندش حضرت موعود حل میشه این ۴۰ساله که باگرانی دسته پنجه میریم مشکل ماحل شدنی نیس که نیست همه مسولان بی لیاقت ما حداقل از کشورهای دیگه الگو بگیرن اگه بلد نیستن...خدا لعنت کنه هرچه مسئول بی لیاقت..........رهبر عزیزم انشالله خدابه شما صبربدهد که دارید آه این مسولان رامیکشی که هرچی نصیحت میکنی درست نمیشن

 • ناشناس ارسالی در

  با ۵۰،میلیون تومان شاید بتوان یک تخته چادر یا یک کانکس تهیه نمود تازه اگر زمین جهت نصبش داشته باشی ...واقعا اینهایی که این آیین نامه ها راتصویب میکنند در کدام قرن زندکی می کنند.امروز با پانصد میلیون تومان هم نمی توانیم یک مسکن مناسب تهیه بکنیم

  • ناشناس ارسالی در

   چرا دائم میگین یارانه قطع بشه آخه چرا مردم با همین چند غاز دا رن آبروشون حفظ میکنن آخه با 50 ملیون چکار میشه کرد ببینین شما که تو خانه های چندین ملیاردی نشستین سیر هستین خبر از گرسنه ندارین خدای مایکی است شاید خدا جواب بده

 • ناشناس ارسالی در

  گور پدرشون با این تصمیماشون ، بزار حق مردمو ببرن خرج دوا دکتر زن و بچشون تو خارج از کشور بکنن

 • علی از خوزستان بهبهان روستای قالند ارسالی در

  سلام خدمت شما باید عرض کنم خدمت شما که کوههای زاگرس خاییز در بهبهان واقع شده نمیدونیم چرا به گچساران وکهگیلویه بویراحمد نسبت می‌دهند الان هم بچه های بهبهان وگروه های جهادی و بچه های قالند وحومه بهبهان درحال خاموش کردن هستن

 • ناشناس ارسالی در

  من فرهاد بهروزی از شهرستان مراغه هستم معلول بهزیستی هستم من هم کوراتا گرفتم به من هم کمک کنید لطفاً

 • ناشناس ارسالی در

  بهزیستی به من هم کمک نمی‌کند به من هم کمک کنید لطفاً

 • ناشناس ارسالی در

  واقعا متوجه نمیشم دولت فکرمیکنه یارانه ای که میده صدقه سرمیده اقایون این یارانه تا4 یا5 برابرشم برای این مملکت ثروتمند کاری نداره بعدم این حق همه مردم ایرانه غلط میکنید نمیدید قطع میکنید چندرغازمیدید هی میزنید تو سر ملت بابا خجالت بکشید

 • ناشناس ارسالی در

  با سلام هیچ عدالتی دراین مملکت وجود ندارد ما کا سهام عدالت نداریم باسه بچه دم بخت اجاره نمیدونیم چکار کنیم واقعا متاسفم

 • ناشناس که احتیاج به کمک شما داره ارسالی در

  تو رو بخدا هر کی میخونه سه ماه بیکار شدم عید نه عیدی به ما دادن نه چیزهای دیگر هی چی از باقی نمونده جز خدا کسی ندارم که ازش کمک بخوام خدا با ما فرق کرده چرا آدمها فقط تو ماه رمضان به هم کمک میکنند کسی نیست بین این همه آدم‌های خوب به ما کمک کنه که ما از گوشنگی نمیریم اجاره خونه بخوره تو سرم که صاحبخانه با این شرایط اوضاح ما رو میبینه بیشتر فشار وارد می‌کنه شاید هر کی اینو بخونه پیش خودش بگه ولش کون داره چرت میگه ولی خواهش میکنم قضاوت نکنید من گدا نیستم شالاتان نیستم نمی‌خوام با قضاوت کردن نادرست شما گناهای منو پاک کنید به من هر بنده خدای داره کمکم کنه قرض بده به نمی‌دونم دیگه طاقت ندارم متشکرم شماره5029381032992299

 • ناشناس ارسالی در

  منم تحت پوشش بهزیستی هستم 53سالمه آیانباد حمایتمون کنن چکارکنم برم خلاف کهم بابا رسیدگی کنید

 • امیرحسین ارسالی در

  خدا کنه بدن

 • حسام ارسالی در

  شب خوابیدن صبح بیدار شدن باز نظر دادن اساتید....

 • م د ارسالی در

  شماباید ویلای چندصدمیلیاردی تودل غاراداشته باشیدانشالابازن وبچه هاتون فروبریدتواین ویلاها نابودبشین حال باپنجاه میایون میشه چکارکنیم

 • ناشناس ارسالی در

  چرا تلفن همراه باید. اختصاصی مال سر پرست باشه . وقتی که از اولین مرحله یارانه تا آخرین مرحله یارانه
  مشمول یارانه شده به خاطر یک
  شماره تلفن حالا نباید وام یک میلیونی کرونایی نگیره ؟

 • M ارسالی در

  تا این دولت و این رژیم است تا دوزدان، تا
  تبعیض است تا بی عدالتی است ،تااین بی پدرا پا روی خون شهدا گذشتن ،مملکت همینه که هست بدتر هم میشه،

 • عفت چمن ارا ارسالی در

  منم یه زن تنها هستم مستاجر هستم یارانه معشیتی بهم نمیدن با این وضعیتی که الان هست بیکار هم هستم چرا به ما فکر نمی کنید از من محتاج تر کجاست واقعا کسی دو تا سه تا خونه داره ماشین داره میدین ولی یه زن تنها وبی سرپرست رو هی میگین سایت باز بشه اخه تاکی شما رو قران فکری بحال ما بکنید

 • ناشناس ارسالی در

  ممنونم

 • ناشناس ارسالی در

  آهای شمای که روز قتل امام علی به سوگ میشنی روز تولدش کشور ازین میبینی از امام خجالت بکش که شاه عراق بود ولی کارگری می‌کرد نان خرما می‌خورد از عدل علی پیروی کن که شاه شاهان بود مرد مردان به حرف رهبر گوش کنید که پدر دلسوز همه ملت رهبر خودش زجر کشید تهی دستان خوب درک می‌کن گوش بدید به این پدر دلسوز که

 • بیکار ارسالی در

  عاقبت ظلم تو را یک روز تالفی می کنند یارانه ۴۵ هزارتومنی شرط دارد خجالت بکشید می گویند چرا جوانان نمی توانند ازواج کنند وسفره مردم کوچک شده بابا ملت دیگر نفس در هوای قفس می کشند ما اعلام خطر می کنیم

 • با سلام چرا وام یک میلیونی هاجر قبادی واریز نشد چنبار پیام فرستادیم ارسالی در

  منتظر وام یک میلیونی هستیم

 • ناشناس ارسالی در

  چرا وام یک میلیونی به حساب ما واریز نشد این چه قانونی هست

 • هاجر قبادی ارسالی در

  چرا وام ما یک میلیونی واریز نشد چرا بین مردم فرق میزارین

 • سید محمد دبیرسیاقی ارسالی در

  روایتی است از حضرت علی که می فرمایید حکومتی با کفر پابرجا می ماند اما با ظلم و ستم پایدار نمی ماند

 • محسن ارسالی در

  آقای روحانی دولت شما با این کارش به مملکت خیانت میکند به جای اینکه یارانه تازه متولد شده را مشروط کنید از حقوق خودتون کم کنید خیلی بهتر است ،به رانت خواریتون خاتمه بدهید

 • احسان ارسالی در

  فقط خدا میدونه هنوز سگ زندگی بهتری از من دارد
  من گدا من هرچی که میگین فقط خداوکیلی صدقه هم میدین بدین.
  باورتون میشه عین سگ زندگی میکنم حتی یارانه و معیشتی هم نمیگیرم یعنی ندادن کمکم کنین لطفا
  6104337571052149

 • مازیار زارعی ارسالی در

  سلام تورا خدا با شعار عدالت آمدید جلو من کارمند بازنشسته از کرمانشاه جانباز شیمیایی جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بادو فرزند پسر هر دو تحصیلات تکمیلی بیکار دو سال پیش بازنشسته شدم یکی از فرزندان م برای نگهبانی بیمارستان قبول ششد از بنیاد ایثار گران دانشگاه تماس گرفتند که چون پسر شما مدرک دانشگاهی دارد و استعلام گرفته ایم برو خانه برای کار بهتری بعد از ۶ ماه سرزدم به بنیاد ایثار دانشگاه گفتند فعلأ جای نداریم گفتم پس ماده ۴۴ چه میشود گفتند برو دادگاه عدالت اداری شکایت کن هنوز دادگاه هم جوابی نداده هر روز به شغل به ازدواج فکر میکنم ولی امیدی نیست نامه به دفتر رهبری نوشتم بعد از دو ماه گفتند حلا شکایت نکنی به خدا خوم سیروز کبدی دارم گفتم میشه از امروز حقوق م رابین دو پسرم تقصم کنید چون اینها درسته پسرن ولی با این وضعیت ازدواجی در کار نیست تو را خدا مشکلم رحل کنید

 • ناشناس ارسالی در

  سلام خداقوت به همه مسولینی که باز دلشون میخواد کمک کنن.دیگه ما مردم مقصر نیسیم که همیشه گله مندیم‌من تحت پوشش بهزیسی هستم معلولم کار هم ندارم.با پول بهزیسی و یارانه زندگی میکنم.صاحب خونم گفته خونه باید تخلیه بشه پول پیش من سه تومنه.الان پایین ترین خونه با کمترین مساحت ودیعه ۲۰ میلیون میخواد.این وام واقعا به چه درد میخوره اخه.دلتون به حال ملت نمیسوزه؟ما پیش کی گله کنیم اخه.نه تو مسکن نظارت درستی میشه نه کسی دلش به حال ما مستاجرا میسوزها.الان کوچیکترین گناه من این میشه که کفر میگم که خدامارو فراموش کرده

 • ایوب ارسالی در

  توروخداتاخونه ی من بیاییدتابفهمیدشمامسلمون نماهاازسگ پست ترید، دوشبه بچه هام گرسنه می خوابن، دیشب دخترم ساعت سه ازدردگرسنگی بیدارشده بودوگریه می کرد،، تاخودصبح گریه کردم، داشتم دق می کردم،به خداگرگ ازشمارحمدل تره،خاک برسرمن که مسلمونم وجرات دزدی ندارم

 • علیرضا ارسالی در

  مدرسه فروشی جز اموال مازاد حساب میشه و ایا بدبختی به بار نمیاره؟و ایا خیر دیگه کمک به ساخت مدرسه می کنه...اما یارانه ثروتمندان فراموش نشه الان هم جمع کنید مسخره بازی را و بهتره یک میلیون جوان بیکار را در سازمانهایی مثل اموزش و پرورش و بهداشت و نیرو انتظامی استخدام کنید که هم حاکمیتی هستند و هم کمبود نیرو دارند..الان به کسانی که چهار واحد اپارتمان یا مغازه چندین میلیاردی داره یارانه میدن

 • همراه‌زاده‌اهواز ارسالی در

  سلام‌وقت‌بخیر‌
  آقای‌میرزایی‌چرا‌افتادی‌خون هر چی‌بازنشسته‌وبی‌ کارو‌داری‌میمکی‌ویارانه‌ومعیشتی‌ شون‌قطع‌میکنی‌ چرا‌خودت‌ودورویات‌میگیرید‌ پله‌ ترقیت‌ ما‌شدیم‌که‌ دستمون‌از‌کوتاه‌وهیچ‌کاری‌ نمیتونیم‌بکنیم‌برادر‌ عزیز‌‌هم‌یارانه‌ وهم‌معیشتی‌منو‌ قطع‌کردید‌چرا‌چون‌ تراکنشت‌ بالاست‌من‌بازنشسته‌هستم‌ قبلا‌بنگاه‌داشتم‌و العان‌یکساله‌خورده‌ای‌ جمع‌کردم‌وحقوق‌بازنشته‌گی‌ میگیرم‌چرا‌باید‌یارانه‌ومعیشتی‌من‌ قطع‌بشه ‌با‌دوفرزند‌یکی‌فوق‌ دیپلم‌بیکار‌ویکی‌محصله‌دیپلمه‌ بنظرت‌حقوق‌۲۷۰۰‌کفاف‌این‌زندگی‌میده‌با‌یک ملیون‌قصد‌بانکی‌اگر‌خودت‌بودی‌که‌العان‌سر‌چهاراه گل‌میفروختی‌یانه‌
  نه‌شما‌ حقوق‌۱۵‌میلیونی‌ میگیری‌ وغمت‌نیست‌چه‌بلایی‌سر‌ مردم‌میاد‌ جهنم‌بزار‌۲۰‌هزار‌نفر‌هم‌ یارانشون‌قطع‌کنم‌که‌نوبخت‌بهت‌ بگه‌آفرین‌دلارش‌کنه‌بده‌بچه‌خودش‌ خرج‌عفیناش‌کنه‌خداازتون‌نگذره‌که‌مردم‌ بدبخت‌کردین‌با‌این‌برنامه‌های‌مسخرتون

 • قضنفر ارسالی در

  سلام
  اقا هر اداره ای هر موسسه ای هر بانکی ما رفتوم همش ادمهای پیشانی پینه بسته نماز خون تازه س4

 • غلامرضاحدادیان ارسالی در

  من جانبازهستم حقوق وهیچ چیزی ندادن تاامروز یک بیمه راضی بودیم که اونم تمام مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه قطع کردند گفتن زیر ۲۵درصد که حقوق نمی گیرد معیشتی میدیم گلی استعلام گوناگون از اداره ها گرفتیم وهزینه کردیم حالا برو۳ماه دیگه زنگ می‌زنیم که آیا تعلق میگیرد یانه والله گرفتاریم همه ایثارگران دولت فکرگندوام خریدمسکن رامن بیگاراز کجاتهیه بایدبگنم رحمی بکنید

 • ناشناس ارسالی در

  م!!!!!!!!!!

 • ناشناس ارسالی در

  خاک بر سرشان این ۴۵۵۰۰تومان یک کیلو زرد آلو است مثل این است که به هر نفر ۴۵۰۰۰۰۰ تومان می دهند که باید سازمان تعاون تایید کنه رویشان سیاه با این تصمیمشان خجالت هم خوب چیزی است

 • بلوچ منطقه مرزی ارسالی در

  بنده خدا چرا به من بسته کرونا ندادن به همه دادن این چه عدالتی هست که شمااجرا میکنید صبر کنیدو عدالت پروردگارو ببینید

 • ناشناس ارسالی در

  ما همون یارانه رو بدین ممنونیم وام 50 تومنی نخواستیم

 • ناشناس ارسالی در

  به روحانی بگید بیاد این ۴۵تومن هم ببره خرج رنگ ریش سیبیلش کنه،یوقت پولش کم میاد

  • مریم ارسالی در

   وای کلی خندیدم ریش وسیبیل مگه
   خرج داره😂😂😂😂😂

 • ناشناس ارسالی در

  بخدا زیر بار فشار مشکلات زندگی کمرم خم شد دیگه بریدم چرا یکی بداد ما نمیرسه من خودم سرپرست خانواده هستم بارها فکر خودکشی به سرم زده شرمنده دخترم هستم 😢😢😢😢آقایونی که شکمتون سیره و خبر از گرسنه ها ندارین فردای قیامت باید جواب پس بدین

 • مریم ارسالی در

  سلام چرا جلسه مزخرف میگیرین فقط یارانه رو قطع کنین این دولت میخواد بساط همه چی رو جمع کنه بره از سهام عدالت گرفته تا یارانه چند غاز عوض الکی به خودتون کارمند ان حق ماموریت بدین که فایدهای نداره خون مردم رو توشیشه میکنین به ما معیشتی ندا ن چرا چون بقول خودشون گردشرمالی ماهی ۱۱ میلیون با ۸نفر ادم که هیچ کدوم ازدواج نکردیم وپدر من پیر وبیمه نداره چه جوری حساب کردین بیشتر دور اطراف همه حقوق بگیرن ودرامد دارن فقط برای بدبخت بیچار ها رو قطع کردین مگه نگفتین یارانه ربطی نداره قطع نمیشه ما از ترس قطع نشدن جرات اعتراض نداشتیم چرا با تفکیک یارانه موافقت نکردین ولی با قطع یارانه موافقت کردین خدا به داد ملت برسه که یعنی الان ازتعداد یارانه بگیرها با این اوضاع بیماری که اومد کم نشده که هی نگین ۷۸ میلیون یارانه بگیرن البته از اون خانواده های جان باخته عذر خواهی میکن نکنه که ا جل گلچین کرد وهر کسی یارانه نمیگرفت رو برد

 • ناشناس ارسالی در

  خاک برسرتون که دنباله قطع 45 تومان هستید اینم بگرید خرج دوا ودرمون بچه هاتون بکنید ما بی عرضه ایم

 • ناشناس ارسالی در

  به قران این پیامها رو که خوندم حال عجیبی پیدا کردم ؟ فکر نکنین

 • ناشناس ارسالی در

  پول یارانه میبرن عراق سوریه...مردم ایران واس چی میخوان مثل۳۶میلیارد دلاری که به عراق دادن

 • ناشناس ارسالی در

  میگن سهام عدالت مال قشر محروم هست من زن بی سرپرست با چهار فرزند سهام عدالت نداریم تکلیف ما چیه ؟

 • فریبا ارسالی در

  بحال حودمون باید بشینبم گریه کنیم سوار از پیاده و سیر از گرسنه خبر نداره مستاجر بودن نداشتن پول و سرمایه از کدومش باید گفت دادمان بکجا میرسد

ارسال نظر