|
کدخبر: 157475

برای خرید گوشت عجله نکنید

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران گفت: در هفته‌های اخیر مردم با دریافت عیدی و با توجه به نزدیک شدن شب عید و ایام نوروز اقدام به خرید شتاب‌زده گوشت قرمز و گوشت مرغ کرده‌اند که همین امر در افزایش نرخ این محصولات موثر بوده است.

اصناف برای خرید گوشت عجله نکنید

«علی اصغر ملکی» با بیان این‌که طی هفته‌های اخیر کاهش تقاضا در خرید گوشت قرمز نداشته ایم، ادامه‌داد: در هفته‌های اخیر فروش مغازه‌ها و قصابی‌ها بیش از حد پیش‌بینی شده بود و طی دو روز گذشته بازار از التهاب خارج شده است.

ملکی اظهارکرد: با توجه به شرایط تولید و عرضه گوشت گوسفندی، به نظر می‌رسد اگر شرکت پشتیبانی امور دام با عرضه ذخایر ورود پیدا نکند، قیمت‌ها برای شب عید و ایام نوروز به همین شکل باشد.

وی بیان‌داشت: طی روزهای گذشته در نامه‌ای به شرکت پشتیبانی امور دام درخواست عرضه ذخایر گوشت گوسفندی را ارائه دادیم که در صورت عرضه ذخایر گوشت گوسفندی بازار متعادل می‌شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران با بیان اینکه اکنون نرخ هر کیلوگرم دام زنده گوسفندی بین ۵۵ هزار تا ۶۰ هزار تومان است، اظهارکرد: بر این اساس، هر کیلوگرم شقه گوشت گوسفندی با دنبه بین ۱۲۵ هزار تا ۱۳۰ هزار تومان به مغازه‌داران و قصابی‌ها تحویل داده می‌شود.

ملکی تاکید کرد: مغازه داران و قصابی‌ها می‌توانند هر کیلوگرم شقه گوشت گوسفندی بدون دنبه را با سود بین ۱۰ تا ۱۲ درصد یعنی با نرخ ۱۴۰ هزار تومان به‌دست مصرف‌کنندگان برسانند و قیمت‌هایی بالاتر از این اجحاف در حق مصرف‌کنندگان خواهد بود.

مازاد دام زنده گوسفندی نداریم

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران درباره ادعای برخی مبنی بر مازاد دام زنده گوسفندی در کشور، گفت: برخی برای منافع شخصی خود به منظور صادرات دام زنده و کسب درآمدهای دلاری ادعای مازاد دام زنده در کشور را دارند، در حالی که چنین نیست و ما با مازاد دام زنده گوسفندی روبه‌رو نیستیم.

وی اضافه‌کرد: اگر مازاد دام زنده گوسفندی داشتیم باید شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار می‌شدیم.

ملکی، علت بالا بودن گوشت قرمز گوسفندی را نرخ بالای نهاده‌های مورد نیاز دامی دانست و افزود: چندی پیش دامداران با مشکل تامین نهاده‌ها با نرخ‌های مصوب روبه‌رو بودند به ناچار هر کیلوگرم جو را با نرخ ۶ هزارتومان خریداری می‌کردند، بنابراین بالا بودن نرخ آزاد نهاده‌ها در تولید و قیمت‌گذاری گوشت موثر است.

طبق برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی تا پایان سال ۹۹ تولید گوشت قرمز به ٨٨٠ هزار تن پیش‌بینی شده بود.

این در حالی است که تولید گوشت قرمز در سال ۹۲ حدود ۷۵۵ هزارتن بوده که آمارها نشان می‌دهد طی سال‌های اخیر تولید گوشت قرمز ۲.۵ درصد رشد داشته است.

اکنون سرانه مصرف گوشت قرمز ۱۲.۵ کیلوگرم است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...