|
کدخبر: 153099

افزایش قیمت چشمگیر خیارشور / آخرین نرخ در بازار

با افزایش قیمت خیار در بازار قیمت فرآورده‌های حاصل از آن نیز افزایش داشته است. بر اساس آخرین نرخنامه سازمان میادین میوه و تره بار (۹۹.۱۱.۲۰)، قیمت هر کیلوگرم خیار شور از ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان تا ۳۸ هزار و ۷۰۰ تومان است.

اصناف افزایش قیمت چشمگیر خیارشور / آخرین نرخ در بازار

در یک هفته شاهد افزایش قیمت خیار به عنوان یکی از محصولات سبزی و صیفی پر مصرف بودیم به نحوی که اکنون به عنوان یکی از گران‌ترین محصولات در سبد خرید میوه و سبزیجات خانواده محسوب می‌شود.

اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار، درباره آخرین تغییر نرخ این محصول صیفی، گفت: بر اساس نرخنامه جدید اتحادیه صنف بار فروشان میوه و تره بار تهران، در بین محصولات سبزی و صیفی پر مصرف، قیمت خیار رسمی با افزایش یک هزار تومانی کف قیمت نسبت به هفته گذشته از هر کیلوگرم ۹ هزار تومان به ۱۰ هزار تومان و با افزایش ۲ هزارتومانی سقف قیمت از ۱۲ هزار تومان به ۱۴ هزار تومان و رقم ممتاز آن با افزایش ۲ هزار تومانی از ۱۴ هزار تومان به ۱۶ هزار تومان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: قیمت خیار گلخانه‌ای نیز با افزایش یک هزار تومانی کف قیمت نسبت به هفته گذشته از هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان به ۱۱ هزار تومان و با افزایش ۲هزارتومانی سقف قیمت از ۱۲ هزار تومان به ۱۴ هزار تومان و رقم ممتاز آن با افزایش ۲ هزار تومانی از ۱۴ هزار تومان به ۱۶ هزار تومان افزایش یافته است.

در پی افزایش قیمت خیار فرآورده‌های حاصل از این محصول مانند خیار شور نیز افزایش قیمت داشته است.

سازمان میادین میوه و تره بار دیروز در آخرین به روز سازی نرخنامه مربوط به خیارشور و سایر میوه‌های فرآوری شده؛ قیمت هر کیلوگرم خیار شور(سرکه‌ای) ویژه بین ۶ تا ۹ سانتی متر بسته بندی در حلب را ۳۸ هزار و ۷۰۰ تومان، قیمت خیار شور ویژه ریز از ۶ تا ۹ سانتی متر بسته بندی در دبه پلاستیکی ( تخمیری) را ۲۹ هزار و ۲۰۰، خیار شور نول با اندازه متوسط متوسط بین ۹ تا ۱۲ سانتی متر بسته بندی شده در دبه پلاستیکی (تخمیری) را ۱۷ هزار ۲۰۰، خیار شورممتاز درشت بین ۱۲ تا ۱۵ سانتی متربسته بندی شده در دبه پلاستیکی (تخمیری) را ۱۴ هزار و ۲۰۰ و خیار شور سرکه ای ممتاز بسته بندی در حلب بین ۹ تا ۱۲ سانتی متر را ۳۳ هزا رتومان اعلام کرد.

بر اساس این گزارش؛ در حال حاضر هر شیشه ۶۲۰ گرمی خیار شور درجه یک در فروشگاه ها از ۲۶ تا ۲۹ هزار تومان و هر شیشه ۱.۵ کیلوگرمی خیار شور درجه یک با قیمت ۳۹ تا ۴۴ هزار تومان به فروش می‌رشد.

منبع: ایلنا

ارسال نظر