|
کدخبر: 151274

سونامی وحشتناک افزایش قیمت مصالح ساختمانی

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور گفت: کارخانه‌های تولید سیمان به بهانه‌های واهی، از مدار تولید خارج شده‌اند و بعضی دیگر از این کارخانجات نیز به صادرات سیمان به کشورهای دیگر پرداخته‌اند که این مساله، باعث افزایش قیمت سیمان در بازار به هر پاکت ۴۰ هزار تومان در مدت یک هفته رسیده است.

اصناف سونامی وحشتناک افزایش قیمت مصالح ساختمانی

فرشید پورحاجت اظهار کرد: از ابتدای امسال با یک وزارت صمت بدون وزیر مواجه بودیم که تبعات سنگین این موضوع برای کشور خسارت‌های فراوانی ایجاد کرد.

وی ادامه داد: با آمدن وزیر جدید به وزارت صنعت، معدن و تجارت به نظر می‌رسید که دریای پرتلاطم حوزه صنعت کشور به آرامش برسد اما این اتفاق رخ نداد و علی‌رغم شروع به کار چند ماهه وزیر جدید، متاسفانه مشاهده می‌شود که برنامه‌هایی که مرتبط با صنعت احداث در کشور بوده‌اند به خروجی مثبتی نرسیده‌اند.

رئیس انجمن انبوه‌سازان خوزستان در خصوص وضعیت قیمت مصالح ساختمانی گفت: با یک سونامی وحشتناک افزایش قیمت در مصالح ساختمانی روبه‌رو بوده‌ایم و علی‌رغم اظهارات ما در خصوص وجود رانت در صنعت فولاد، جلوی این رانت‌ها گرفته نشده است.

پورحاجت تصریح کرد: بنده به اقتصاد آزاد اعتقاد کامل دارم اما قضیه‌ای که در کشور رخ داده است یک اقتصاد آزاد نیست و بخشی از اقتصاد تولیدی را آلوده به رانت کرده است.

وی در خصوص وضعیت سیمان در بازار اظهار کرد: کارخانه‌های تولید سیمان به بهانه‌های واهی، از مدار تولید خارج شده‌اند و بعضی دیگر از این کارخانجات نیز به صادرات سیمان به کشورهای دیگر پرداخته‌اند که این مساله، باعث افزایش قیمت سیمان در بازار به هر پاکت ۴۰ هزار تومان در مدت یک هفته رسیده است.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور ادامه داد: این موضوع نشان‌دهنده این است که هیچ عزم و اراده‌ای از طرف وزارت راه و شهرسازی و وزارت صمت برای بهبود شرایط احداث ساختمانی در کشور وجود ندارد و بخش خصوصی کشور در حوزه صنعت ساختمان در شرایطی قرار دارد که با مشکلات متعددی روبه‌رو است.

پورحاجت بیان کرد: اگر در حوزه فولاد، فساد یا رانت در توزیع و قیمت‌گذاری ایجاد شده بود اما فولاد در بازار، فراوانی داشت ولی در خصوص سیمان، یک روز کارخانه‌های تولید سیمان اعلام به افزایش قیمت می‌کنند و روز بعد به بهانه‌های متعدد، خط‌های تولید خود را از مدار خارج می‌کنند که این موضوع، مصداق بارز فساد و انحصارگری است.

وی عنوان کرد: این موضوع نه تنها از طرف دولت، بلکه از طرف مجلس شورای اسلامی نیز پیگیری نمی‌شود و از عجایبی است که در ۱۰ سال گذشته تاکنون با آن برخورد کرده‌ام.

رئیس انجمن انبوه‌سازان خوزستان افزود: کارخانه‌های سیمان توان تولید سیمان را دارند اما تولیدات خود را متوقف کرده‌اند.

وی گفت: آیا کسی توجه نمی‌کند که صنعت احداث در کشور در شرایطی بسیار بحرانی قرار می‌گیرد؟ آیا کسی به این موضوع توجه نمی‌کند که خرید مسکن برای جوانان ایرانی به یک رویای دست‌نیافتنی تبدیل خواهد شد؟

منبع: ايسنا
 • ناشناس ارسالی در

  همین سونامی قیمت مصالح وافزایش قیمت مسکن باعث میشودکه۳تا۴ سال دیگرحاشیه شهرهای ب زرگ به حلبی آبادودخمه نشینی تبدیل وشرایط حتی برای امنیت جامعه ومسئولین مربوطه سخ ت تروتبعیض طبقاتی کشوررامانندهندکندبطوری که ۵درصداغنیاصددرصددارنده و۹۵ درصددرفقرب اشندپس طرح آمایش امکانات دولتی مسکن وپار ک واتوبان وفروشگاه آب وبرق وگازبایستی به میزان سرانه جمعیت به آخرین نقطه ایران ب رسدتاجماعت کارگری برای کارراهی تهران وشه رهای بزرگ نشوند

 • ناشناس ارسالی در

  سیمان بایستی قیمتش آزاد باشه نه دستوری ق یمت گذاری بشه کارخانه ها حق دارن صادرات کنن

 • حسین زمانی ارسالی در

  40 سال رانت ..همیشه انحصار..همیشه دزدی.. آقای رئیسی اگر راست میگی جلوی این رانت خوران را بگیرید..که خون مردم را به شیشه کردن..

 • ایرانی ارسالی در

  ما باید خود برای روز اول قبر آمده کنیم و عربی یاد بگیریم تا سئوالات را با شرمندگ ی پاسخ دهیم و زندگی و خوشیهای آن در آمری کانصیب مسئولان که ما را از ذلالت و گمرا هی نجات دادند.بچه های ما از همان روز اول تولد گناهکارند و فرشتگان مسئولین از هما ن بدو تولد از باستی هیلز و لواسان تمرین زندگی در بهشت آمریکا را آغاز میکنند.ما گناهکاریم که فرق 20 و 6 را ندانستیم .

ارسال نظر