|
کدخبر: 129207

فروش پکیج سهمیه‌ بندی شد!

در فصل سرما فروش پکیج سهمیه‌بندی شد. رئیس اتحادیه فروشندگان شوفاژ گفته است: «با توجه به اینکه در فصل سرما تقاضا برای خرید پکیج بالا گرفته، فروش پکیج در بازار ساماندهی و مشروط شده است.»

اصناف فروش پکیج سهمیه‌ بندی شد!

مشاهدات از بازار لوازم گرمایشی و سرمایشی حاکی از این است که پکیج سهمیه‌بندی شده است! در همین رابطه رئیس اتحادیه فروشندگان شوفاژ و تهویه مطبوع محدودیت فروش پکیج را تائید کرد و و در این رابطه گفت: «برای فروش پکیج محدویت برای نمایندگی‌ها و سپس مصرف‌کنندگان گذاشته‌اند.»

محمدباقر معتمد در پاسخ به این پرسش که آیا پکیج سهمیه‌بندی شده است؟ به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به اینکه در فصل سرما تقاضا برای خرید پکیج بالا گرفته است فروش پکیج در بازار ساماندهی شده است. با همکاری کارخانه‌ها، اتحادیه و نمایندگی‌های فروش پکیج مشروط شد. یعنی دریافت‌کنندگان پکیج یا باید مستندات لازم را برای خرید این کالا به نمایندگی‌ها نشان دهند که با تطبیق این مستندات پکیج به متقاضی ارائه می‌شود. همچنین در این مسیر وضعیت نمایندگی‌ها از دریافت پکیج کارخانه‌ها نیز کنترل می‌شود.

این مسئول صنفی اضافه کرد: برای راستی‌آزمایی و کنترل بازار پکیج از نمایندگی‌ها وضعیت فروش آنها را می‌‎خواهیم. چنانچه نمایندگی‌ها سهمیه قبلی‌شان را فروخته باشند باید مدارک لازم (ارائه کارت نصب) را به کارخانه‌ها تحویل دهند. در غیر این صورت اگر مدارکی ارائه نشود از ماه‌های آینده سهمیه جدید به نمایندگی‌ها تعلق نمی‌گیرد.

او اظهار کرد: با اجرای این طرح به دنبال آن هستیم که در این فصل سرما پکیج‌ها به دست مصرف‌کننده واقعی برسد و در این شرایط بازار وسایل گرمایشی گرفتار دلال‌ بازی نشود.

 

منبع: تجارت نیوز
  • محمد رحیم نجفی ارسالی در

    الاقی که ای طرح رو میدی تو منطقه بازسازی زلزله کرمانشاه یه ماهه دنبال پکیج ام نمایندگی که تا ده روز پیش ۱۰ تا پکیج تومغازه ش بوده قایم کرده میگه سهمیه شده باخود بوتان (تهران) تماس گرفتم میگه ۲۸که دیگه تولید نداریم ۲۴هم از شهر خودت باس بگیری اینام میگن اگه بوتان برام بفرسته بهت میدم
    من از کجا بدونم شرکت بوتان سهم اینارو فرستاده ....دیوس اینم رانت توش درست کردین زن وبهم شبا میگن سرده هی شرمندگی......

ارسال نظر