کدخبر: 52093

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خبرداد؛

پرداخت ۱۰۰ میلیاردی یارانه صادراتی + آدرس

۱۰۰ میلیارد ریال یارانه صادراتی به صادر‌کنندگان سیب درختی استان پرداخت می‌شود.

گسترش‌نیوز : مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: از ۱۰۰ میلیارد ریال مشوق یارانه صادراتی مصوب برای صادر‌کنندگان سیب درختی استان، تا کنون ۷۰ میلیارد ریال آن جهت پرداخت به صادر‌کنندگان استان تخصیص یافته است.

احمد دهقان در جلسه هماهنگی پرداخت یارانه صادرات سیب درختی سال ۹۶ با بیان اینکه هدف وزارت جهاد کشاورزی توسعه و حمایت از صادرات محصولات کشاورزی است، اظهار کرد: در راستای اجرای سیاست‌های حمایتی وزارت جهاد کشاورزی و پیگیری مستمر این سازمان مشوق یارانه صادراتی به صادر‌کنندگان سیب درختی استان پرداخت می‌شود و پیگیر تخصیص مابقی اعتبار برای پرداخت به صادر‌کنندگان هستیم.

وی افزود: یارانه صادراتی صرفا به صادرکنندگانی پرداخت می‌شود که در سال ۱۳۹۶ اقدام به صادرات سیب درختی از مبادی قانونی نموده و از سایر مشوق‌های صادرات ی استفاده نکرده باشند، تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه درسال ۹۶ بیش از ۵۷ هزار تن سیب درختی استان صادر شد، افزود: کلیه صادر‌کنندگان سیب درختی واجد شرایط استان که با مراجعه به سامانه مشوق‌های صادراتی وزارت جهاد کشاورزی به آدرس http://eagri.maj.ir نسبت به تکمیل اطلاعات و ثبت نام اقدام کرده و از طریق اتحادیه صادرکنندگان میوه و تره بار استان نسبت به پیگیری دریافت یارانه صادراتی اقدام نموده‌اند، مشمول دریافت این یارانه خواهند بود.

لازم به ذکر است که در صورت تایید اظهارنامه گمرکی از گمرکات کشور، یارانه صادارتی به آنها پرداخت خواهد شد.

ارسال نظر